کودکانی که ناتوانی هایی از لحاظ جسمی و ذهنی دارند به خدمات مراقبتی ویژه ای نیاز خواهد داشت. رسیدگی به نیازهای متعد و بی شمار این کودکان گاهی از توان والدین خارج بوده و آن هاتوانایی رسیدگی به فرزندانشان را در بالاترین کیفیت ندارند.

یکی از خدماتی که توسط مرکز نگهداری کودک مه چهرگان انجام می گیرد خدمات بیست و چهارساعته و در تمام مدت سال است. برقراری امنیت برای کودکان در منزل مزایای زیادی دارد. هیچ محیطی مانند منزل نمی تواند آسایش را برای این کودکان داشته باشد اما به شرط آنکه شرایط برای زندگی کودک در رفاه و آسایش فراهم باشد.

کودکان مختلفی نیاز به خدمات ویژه ی مراقبت از کودک دارند. کودکان با معلولیت ذهنی و جسمی، کودکان بیمار و کودکانی که دوران نقاهت خود را سپری می کنند. پزشکان همواره بر این اصل معتقدند که فضای منزل بسیار مناسب تر از فضای بیمارستان است و باید زمینه ای را برای کودک در منزل فراهم نمود که کودک روند بهبودی را با سرعت مطلوب تری طی نماید.

کودکان نیازمند به خدمات ویژه هر کدام ممکن است از مشکلات متفاوتی رنج ببرند. از این رو این خدمات ویژه باید متناسب بانیاز کودک باشد. در برخی شرایط نیاز به مراقبت های پزشکی نیز وجود دار که باید توسط افراد حرفه ای انجام گیرد. استفاده از این خدمات در منزل کمک می کند که کودک بدون استرس و دلهره و با حضور دیگر افراد خانواده روند طبیعی بیماری را طی نماید.

فواید خدمات ویژه ی مراقبت از کودک:

شناخت خدمات ویژه ی مراقبت از کودک در منزل به پذیرش این خدمات کمک شایانی می کند. برخی والدین گمان می کنند که نگهداران کودک چیزی جز تاثیر منفی بر کودک نخواهد داشت و فقط والدین کودک هستند که می توانند برای کودک مفید باشند. اما در اشتباهند. آشنایی با نحوه ی حمایت کودکان توسط نگهداران کودک حرفه ای راه را برای والدین هموار تر خواهد نمود.

مراقبان حرفه ای آموزش های زیادی دیده اند تا بتوانند به بهترین شکل از کودکان شما مراقبت نمایند. فواید گوناگون مراقب در منزل سبب شده تا امروزه این حرفه به صورت جدید تری توسط کارکنان و کارآموزان دنبال شود. هنگامی که کودک با بیماری خاص در بیمارستان بستری باشد والدین باید تمام آن مدت را در بیمارستان حضور داشته و سختی های بیشتری را بدوش بکشند.

علاوه بر این ها پریشانی کودک به دلیل دور بودن از خواهر و برادر می توان برای او شرایط را سختر کند. بودن کودک در بیمارستان هزینه ها را چندین برابر خواهد کرد. هزینه های حمل و نقل، هزینه ی بیمارستان و دست کشیدن از زندگی روزمره می تواند خیلی گران تمام شود. که البته این موضوع می تواند برای خانواده هایی که وضع مالی چندانی ندارند یک نگرانی جدی باشد. این درحالی است که تمام این هزینه ها و مشکلات میتواند کاهش یابد و کودک از لحاظ احساسی در امنیت بیشتری باشد.

انتخاب یک مرکز ویژه نگهداری کودک برای خدمات ویژه ی نگهداری از کودک یک اصل مهم است که باید بیش از هر امر دیگری مد نظر والدین باشد. استخدام یک نگهدار کودک حرفه ای می تواند تمامی جوانب مراقبتی را در نظر گرفته و با نظارت بر وضعیت کودک کوچکترین تغییر را در کودک بررسی کرده و به پزشک متخصص گزارش می دهد.
نگهدار کودک با توجه به نیاز خاص کودکان و شرایط روحی کودک و خانواده می تواند بهترین پشتیبان بوده و وضعیت را بهتر سازد.
کیفیت زندگی بسته به انتخاب مرکز خدمات ویژه ی مراقبتی کودک متفاوت خواهد بودو از این رو باید بهترین تصمیم را برای انتخاب مراقب کودک گرفت.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!