چگونه سالمند را به استخدام نگهدارسالمند راضی کنیم؟

سالمندان  وقتی متوجه می‌شود قرار است یک نگهدار برای رسیدگی به امور شخصیشان رسیدگی کند و به کارهای خانه برسد و هم تنهایی اورا پر کند، شروع به بدخلقی کردن می کند. ناخودآگاه اخم‌هایش در هم می‌رود و بهانه‌های مختلفی برای جلوگیری از کار شما انجام میدهد. او به شما می گوید نه نگهدار سالمندی می خواهم و نه دیگربه شما احتیاج دارم. من بچه نیستم و خودم از عهده همه کارهایم بر می‌آیم .

شاید این احساس اکثر سالمندان باشد که به تنهایی خود عادت دارند و نمی دانند وجود یک نگهدار سالمند چگونه در زندگیشان تاثیر گذار است. فرزندانشان این را دانسته و با وجود  دغدغه‌های زیادی که دارند امکان دائم با آنها بودن را ندارند و برای آسوده خاطرشدن آنها با هزینه نه‌چندان کمی نگهدار سالمند برای پدر یا مادر استخدام می‌کنند. در این موارد معمولا فرزندان با عکس‌العمل بدی از والدین سالمند روبه‌رومی شوند؛ اگر والدین  بیماری‌های شدید دارند یا با آلزایمر پیشرفته‌ای دارند کمتر در برابر نگهدار سالمند مقاومت می کنند. این مقاومت شاید به دلیل آن باشد که هنوز زمان نیاز سالمند به نگهدار فرا نرسیده است.

سالمندان در سنین بالا نیازهای عاطفی و روانی‌شان از نیازهای جسمانی‌شان بیشتر است. اگر شما نگهداری  را بدون شناخت قبلی به فرد سالمند تحمیل کنید، او در بیشتر موارد ارتباط صمیمی با نگهدار خود نخواهد داشت و از وجود او در منزل احساس خوبی نخواهد کرد.

در انتخاب نگهدار سالمند دقت کنید:

برخی نگهداران سالمند بی تجربه و بی مهارت افزایش نگرانی های والدین می شوند. نگهدار نگهدار سالمند باید بخوبی برگزیده شود. زیرا نگهداری از سالمند در بیشتر موارد در افراد آموزش ندیده، یک اضافه بار است و حتی هر چقدر هم سعی کند صمیمانه برخورد کند و نقش سنگ صبور را بازی کند رفتاری  مصنوعی از خود نشان خواهد داد و این گونه رفتار از طرف نگهدار سالمند سبب می شود که سالمند بیش از پیش از وجود نگهدار در منزل ناراحت و نگران باشد.

جلوگیری از مقاومت سالمندان در برابر نگهدار:

فرزندانی که به دلایل مشغله های کاری سعی در تنها نگذاشتن سالمند خود را دارند پیشنهاد استخدام نگهدار سالمند را به والدین خود می دهد. فرد سالمند با این تصمیم شما احساس می کند که با او مانند بچه ها برخورد شده است و این بدترین احساس در دوران سالمندی است. بهترین راه برای این‌که سالمند کمترین آسیب را ببیند و تفکرات منفی را از خود دور کنند  این است که به والدین اجازه دهیم از میان چندین نگهدار سالمند، نگهدار نهایی را خودشان انتخاب کنند این روش مناسبی برای جلوگیری از مقاومت سالمند برای استخدام نگهدار می باشد.سالمندان نگهداری را انتخاب می کنند که بیش از همه به دل او می‌نشیند و به احتمال زیاد بیشتر از موارد دیگر سعی می‌کند با کسی که خود انتخاب کرده است کنار بیاید.

نگهداری از سالمند
نگهدار سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
مراقبت از سالمند در منزل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *