انتخاب و استخدام نگهدار کودک خوب یکی از وظایف مهم والدین بشمار می رود. نگهدار کودکی که استخدام می کنید و کودک خود را به دست او می سپارید نه تنها می بایست از مهارت های مراقبتی بالا در ارتباط با کودکان برخوردار باشد بلکه باید قابل اطمینان نیز باشد.

در این زمینه شما باید سوالات مهمی را که به تشخیص یک نگهدار خوب از بد به شما کمک می کند در طول مصاحبه با نگهدار بپردازید.

پرسیدن سوالات عمومی در زمان مصاحبه از نگهدار برای شروع خوب می باشد اما پرسیدن سوالات عمیق از نگهدار که باعث شناخت بیشتر شما از نگهدار می باشد می تواند شما را با مهارت ها، واکنش  نگهدار کودک در زمان های خاص و همیچنین تدابیری که در ذهنش دارد آشنا کند. البته بعضی از سوالات با شرایط شما و نگهدارکودک همخوانی ندارد که نیاز به پرسیدن آن نمی باشد.

در فهرست زیر سوالات مهمی که باید در زمان مصاحبه از نگهدار بپرسید آورده شده است. اما شما والدین عزیز باید در نظر داشته باشید که اگر فرزند شما دچار معمولیت می باشد و یا از نگهدار انتظارات خاصی دارید سوالاتی که باید از نگهدار کودک بپرسید بسته به شرایط متفاوت خواهد بود. این سوالات می تواند به عنوان یک راهنمای استخدام نگهدار کودک در منزل شما را در این امر یاری کند. سوالات به شرح زیر می باشد:

آیا شما هرگونه آموزشی در زمینه ی کمک های اولیه دیده اید؟

شاید گذراندن دوره ای آموزشی کمک های  در زمینه ی نگهداری و نگهداری کودک چندان نیاز نباشد. اما این سوال به شما کمک بدانید نگهدار کودک چقدر در کارش جدی است. نگهداران کودک حرفه ای باید بداند که در شرایط بحرانی مثل سوختی، زخم و یا مواردی از این قبیل چه کمک های پزشکی را به کودک می رساند. اگر کودک شما دچار بیماری خاصی می باشد سعی کنید نگهدار کودکی را انتخاب کنید که دوره های آموزشی کمک های اولیه را گذرانده باشد و از بیماری کودک شما شناخت کافی را داشته باشد.

آیا شما مشکل سلامتی دارید که در توانایی شما در نگهداری از کودک تاثیر بگذارد؟

این سوال ممکن است کمی غافلگیرکننده به نظر برسد اما شما باید از سلامت نگهدار کودک خود اطمینان حاصل کنید. شما باید از هرگونه مشکلی که نگهدار کودک را در نگهداری صحیح از کودک شما محدود می کند آگاه باشید. این سوال در مصاحبه از نگهدار کودک به شما اجازه می دهد که بهتر درمورد انتخاب نگهدار کودک تصمیم بگیرید.

آیا شما مشکل رفت و آمد در زمان ضروری دارید؟

این سوال جز مواردی که سبب برهم خوردن معامله نمی شود. اما اگر شما پیش بینی می کنید که در آینده امکان دارد در زمانی که از قبل برنامه ریزی نکرده اید به نگهدار کودک نیاز پیدا کنید بهتر است نگهداری را انتخاب کنید که در نزدیکی محل زندگی شما ساکن است و می تواند در هر زمانی خود را به کودک شما برساند و از او نگهداری کند.

شما چه فعالیتهایی با کودک در زمان نگهداری از کودک انجام می دهید؟

این سوال یکی از مهمترین سوالاتی است که در طول مصاحبه باید از نگهدار کودک پرسیده شود. اینکه نگهدار کودک از قبل بداند که چه فعالیت هایی مناسب سن کودک شما می باشد و برای آن برنامه ریزی کرده باشد از نشانه های نگهدار کودک خوب می باشد. سعی کنید در استخدام نگهدار کودک به سراغ نگهداری بروید که در زمان نگهداری از کودک لحظات شاد و مفرحی همراه با آموزش برای کودک شما فراهم آورد.

شما با کودکان در چه محدوده ی سنی راحت هستید؟

اگر شما به طور واضح سن کودکتان را قبل از مصاحبه به نگهدار نگفتید این سوال به شما کمک می کنید که بدانید ایا نگهدار با کودک شما در این سن راحت می باشد؟ برای مثال نگهدار ممکن است بگوید در نگهداری از نوزادان عملکرد بهتری دارد زیرا کودکان در این سن فقط نیاز به نگهداری و مراقبت دارند و مجبور نیستند با کودک بازی کنند و یا برعکس.

شما چگونه کودکان را چگونه تنبیه می کنید؟

همه ی ما می دانیم که کودکان اهل لجبازی هستند بخصوص درمورد ارتباط با نگهدار کودک. پرسیدن این سوال که نگهدار چگونه می خواهد نظم و انضباط را به کودک شما آموزش دهد اطلاعات خوبی درباره ی مهارت مدریت و کنترل شرایط نگهدار کودک به شما خواهد داد.  اگر شما در تبیه کودک خود قوانین خاصی را اجرا می کنید از نگهدار کودک نیز بخواهید همان قوانین و همان تنبیهات را برای کودک اجرا می کند. همچنین مطمئن شوید که نگهدار کودک آنطور که شما نمی پسندید با کودک شما برخورد نمی کند. برخورد نادرست نگهدار کودک با کودک می تواند آسیب های جدی را برای فرزند شما به دنبال داشته باشد..

 

در آخر به شما توصیه می کنیم که بانگهدار کودک در کنار فرزندتان وقت بگذرانید تا بخوبی به صلاحیت نگهدار کودک خود پی ببرید و بدانید ایا او نگهدار قابل اعتمادی است یا خیر.

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *