افراد سالمند زیادی در ایران هستند که نیاز به مراقبت های ویژه از سالمندان می باشند.در همین جهت افراد جوان زیادی رو به به شغل نگهداری از سالمند آورده اند.افراد در دوران سالمندی به دلیل دست و پنجه نرم کردن با بیماری ها و مشکلات خاص خودشان رفتار های غیر معمول زیادی از خود بروز می دهند که در این شرایط وظیفه ی یک نگهدار سالمند آشنایی با روانشناسی سالمندان و بیمارهایی است که آن ها در این دوران به آن مبتلا می شوند. پس کسانی که شغل مراقبت از سالمندان را انتخاب می کنند باید بدانند که این شغل نیازمند صبوری و خوشرویی زیادی می باشد.در این رابطه رشته هایی تدریس می شوند که افراد را در زمینه ی مراقبت و نگهداری از سالمند تعلیم می دهند.تخصص پیرپزشکی جز این دسته از رشته ها می باشد.این رشته نگهداران سالمند را برای مراقبت روزانه از سالمندان بیمار آماده می سازد.

معرفی شغل نگهدار سالمند:

یکی از انواع نگهداری، نگهداری از سالمند می باشد.آن ها با گذراندن دوره های آموزشی نگهداری از سالمند آموزش دیده اند که کاملا اصولی و حرفه ای از سالمندان با نیاز های خاص مراقبت کنند.

آنها به زبان سالمندان آشنایی داشته و با شناخت آن ها و احتیاجاتشان می توانند به بهترین شکل از سالمندان شما مراقبت نمایند.نگهداران سالمندمی توانند بخوبی با سالمندان ارتباط برقرار کرده و به بهبود زندگی آن ها کمک نمایند.

خصوصیات فردی یک نگهدار سالمند:

کسانی که می خواهند شغل نگهداری از سالمند در منزل را انتخاب کنند باید بدانند که سالمندان هرکدام دارای روحیات و خلق و خوی متفاوت می باشند.برخی از آنها همیشه عصبی و افسرده هستند و یا برخی دیگر خشنود می باشند و از اینکه یک نگهدار سالمند را استخدام کردند راضی هستند. اگر شما یک نگهدار سالمند هستید باید شخصی مهربان،خوشرو،فهیم، صبور و از توانایی جسمی بالایی برخوردار باشید. بعضی سالمندان متاسفانه مبتلا به بیماری های سخت و طاقت فرسایی می باشند.اگر شما مسئولیت مراقبت از سالمندان بیمار را به عهده دارید باید روحیه ای صبور و مقاومی داشته باشید و در هرشرایطی قوی باشید.

وظایف و مسئولیت های نگهدار سالمند:

  • کمک به بیمار در غذاخوردن،استحمام و لباس پوشیدن
  • بردن سالمند بیمار برای ملاقات با پزشک
  • رعایت توصیه های پزشکی و مراقبت از سالمند
  • دادن دارو به بیمار
  • تمرین دادن و ماساژ بیماران

نگهدار سالمنددر منزل علاوه بر مسئولیت هایی که در قبال شرایط جسمی بیمار دارد باید مراقب سلامتی روحی بیمار نیز باشند.برخی سالمندان چون نمی توانند مثل سابق زندگی کنند و با مشکلات زیادی روبه رو هستند گاهی توان کنترل رفتارها و حرکات خود را ندارند.یک نگهدار سالمند وظیفه دارد تا در هر شرایطی با خوشرویی با سالمند رفتار کرده وموجب بهبود سلامت روحی سالمند شود.

 

نگهدار سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
استخدام نگهدار سالمند
زمان نیاز سالمند به نگهدار
مراقبت از سالمند در منزل
مرکز خدمات نگهداری از سالمند در منزل
معرفی شغل نگهداری از سالمند
نگهداری از سالمند مبتلا به آلزایمر
مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
استخدام نگهدار برای سالمند آلزایمری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *