هنگامی که شما می خواهید کودک خود را ترک کنید دچار احساست زیادی خواهید شد. ترک کردن کودک و سپردن او به دست  نگهدار کودک غریبه کار راحتی برای والدین بنظر نمی آید. شما می توانید با پدر و مادرهای دیگر که قبلا نگهدار کودک گرفته اند صحبت کنید تا با در اختیار قرار دادن تجربیاتشان شما را در این امر یاری کنند.
مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک
سخترین تصمیم گیری زمانی است که در مراحل گرفتن نگهدار کودک می باشید و یا مدت زیادی از استخدام نگهدار نگذشته است. هیچ نگهداری جای مادر را برای کودک نخواهد گرفت و این امر نگرانی مادران را دراین زمینه بیشتر خواهد کرد. قبل از یافتن نگهدار کودک بهتر است خود را محک بزنید که آیا برای این امر حساس آماده هستید یا خیر.

از مهمترین کارهایی که قبل از سپردن کودک به نگهدار باید مورد توجه قرار گیرد این است کودک را با نگهدار خود آشنا کنید.

بنابراین باید خوبی بتوانید نگهدار کودک را به فرزند خود معرفی نمایید و از او در منزل به نیکی یاد کنید. قبل از آنکه کودک دچار تنش های جدایی از والدین بشود از مدت ها قبل با او در ارتباط با نگهدار کودک و مزیت های وجود او در کنار کودک سخن بگویید. این موضوع مشکلاتی که کودک با خروج شما از منزل به وجود می آورد را از بین برده و از احساس گناه والدین نیز کاسته خواهد شد.

چگونه کودک را برای خروج والدین از منزل و تنها شدن با نگهدار آماده کنیم؟

خودتان را برای سروصدای کودک آماده کنید. اگر کودک شما زیاد به شما وابسته است ممکن است براحتی با سخنان شما در ارتباط با نگهدار کودک آرام نگیرد و پس از خروج شما از منزل شروع به گریه زاری کند. اما نگران این موضوع نباشید. وقتی کودک می فهمد بدون حضور شما نیز می تواند به زندگی ادامه دهد از گریه های او کاسته خواهد شد. هنگام بازگشت از منزل کودک را تمجید نموده تا کودک برای روزهای بعدی آماده باشد.استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل،مرکز نگهداری از کودک در منزل

قبل از ترک کردن کودک خود مطمئن شوید که کودک گرسنه یا تشنه نباشد. زیرا ممکن است تا مدتی بعد از خروج شما از منزل چیزی نخورد.

از نگهدار بخواهید در حضور شما با کودک وقت بگذراند:

شما می توانید قبل از استخدام نگهدار کودک از او بخواهید دو روزی در کنار فرزند شما وقت بگذراند. تا هم بیشتر با او آشنا شده و هم کودکتان بداند فردی که قرار است با او در منزل تنها باشد مورد تایید شما می باشد. از این رو از نگرانیهای کودک هنگام ترک شما کاسته خواهد شد. همچنین توصیه ی ما به شما برای آماده کردن کودک و سپردن او به دست نگهدار این است که در اوایل گرفتن نگهدار کودک پس از ورود نگهدار در همان لحظه منزل را ترک نکنید و از نگهداربچه بخواهید نیم ساعت قبل در منزل شما حضور پیدا کند.

هنگام ترک منزل مطمئن شوید که کودک از بازی کردن با نگهدار خود لذت می برد. پس در زمان مناسبی از کودک خود خداحافظی نمایید.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

همیشه اینگونه نیست که افراد برای رفتن به سرکار به گرفتن نگهدار بچه روی بیاورند. والدین کودک نیاز دارند که مدتی را در غیاب کودک برای خود وقت بگذرانند، ورزش کنند و یا به دیدار دوستان خود بروند.اما مهمترین نکته این است که هم کودک و هم شما باید در غیاب یکدیگر بتوانید از لحظات خود لذت ببرید و این میسر نخواهد شد مگر زمانی که شما نگهدار کودک مورد اعتماد و با مسئولیت پذیری بالا را استخدام نموده باشد. پس دقت بیشتری برای انتخاب نگهدار کودکبه خرج دهید.

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
نگهدار کودک بد را بشناسیم

17 سوال مصاحبه با نگهدار کودک؟
اولین قدم در یافتن نگهدار کودک
کودکان چه نگهداری را دوست دارند

چگونه به نگهدار کودک اعتماد کنیم؟
ترفندهای کاهش هزینه ی استخدام نگهدار کودک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *