بسیاری از والدینی که قصداستخدام نگهدار کودک دارند نگرانند که کودک خود را به چه نگهداری باید بسپارند و نگهدار کودک خوب چه خصوصیاتی دارد؟.اگر در انتخاب نگهدار کودک دقت کافی به خرج ندهند ممکن است عواقب جبران ناپذیری آن ها و کودکانشان را تهدید خواهد کرد. ما دراین قسمت مهمترین سوال هایی که باید ازنگهدار کودک خود بپرسید تا به حسن نیت و شایستگی وی پی ببرید را به شما معرفی میکنیم تا بهترین نتیجه را از استخدام نگهدار در زندگی خود و کودک خود شاهد باشید.

ظاهر نگهدار کودک باید چگونه باشد؟

یک نگهدار کودک باید دارای وضعیتی آراسته مرتب و منظم باشد.انضباط یک نگهدار از ظاهر او مشخص است.نگهدار کسی است که از آن پس می خواهد وقت بسیاری را با کودک شما بگذراند. پس نظم و انضباط نگهدار از جمله مهمترین خصوصیات یک نگهدار خوب و شایسته خواهد بود.در ابتدا وضعیت ظاهری نگهدار نشانگر این موضوع مهم است.مهم نیست که نگهدار به مد لباس بپوشد اما نداشتن سرو وضعی تمیز و مرتب یک امتیاز منفی برای نگهدار به شمار خواهد رفت.

نگهدار باید در شرایط فیزیکی مناسبی قرار داشته باشد تا بتواند قادر به نگهداری از کودک در منزل شما باشد.مثلا ممکن است نگهدار از لحاظ جسمانی انسانی باشد که نتواند هر روز کودک شما را به پارک ببرد و با ابراز اوقات تلخی بسیاری از کارها را از سر خود باز کند.این انسان ها به هیچ وجه مناسب برای نگهداری از کودک شما نمی باشد.

آیا نگهدار کودک به خوبی می تواند با فرزند شما ارتباط برقرار کند؟

ممکن است کودک در هنگامی که با نگهدار خود روبه رو می شود خود را مشتاق نشان نداده و نسبت به نگهدار بی میل باشد اما این موضوع در ابتدا معمولا طبیعی است.اما موضوع مهمتر این است که نگهدار چگونه می تواند با کودک ارتباط برقرار کند و وضعیت را مدریت و کنترل نماید.آماده کردن کودک برای جدایی از والدین و نگهدار کودک نیز امری مهم می باشد.

نگهدار باید چه سوال هایی از شما بپرسد؟

در مصاحبه با نگهدارکودک به سوالاتی که نگهدار از شما می پرسد دقت کنید.تمام گفته هایی که هنگام ملاقات اولیه بین شما و نگهدار بازگو می شود مهم بوده و نشان دهنده ی رفتار و کردار نگهدار می باشد.برای مثال نگهدار باید سوالاتی درباره ی رفتار کودک شما،عادات معمولی که دارد،غذاها و بازی هایی که به آن علاقه دارد را از شما بپرسد تا اینکه بتواند به نحو احسنت وظیفه ی مراقبت از کودک شما را انجام دهد. اگر نگهدار سوالاتی درباره ی این موضوعات از شما نپرسید  و نظری نداشت نشانه ی خوبی نخواهد بود و ممکن است هنگامی که او را استخدام کردید اهمیت چندان به کودک شما ندهد.یک نگهدار کودک خوب به علاقمندی ها و روحیات فرزند شما حساس خواهد بود.

رفتار نیکو در نگهدار و داشتن توانایی تعامل مناسب با شما و متعهد به قوانین از مهمترین خصلت هایی است که باید در نگهدار کودک باشد.نگهدار کودک باید تحصیل کرده بوده تا بتواند به خوبی به رشد ذهنی کودک شما کمک نماید وبا بکارگیری روش های نوین در تعلیم و تربیت کودک به مراقبت از کودک شما بپردازد.

در اخر اگر می خواهید یک نگهدار کودک در منزل استخدام کنید به احساسات خود رجوع کنید و و ببینید می تواند به خوبی با متقاضی نگهدار کودک تعامل برقرا کنید.

 

1431616846-178437-4
استخدام نگهدار کودک

 

مركز خدمات نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *