مشارکت در مراقبت از سالمندان برای حفظ روحیه سالمند و توسعه و پرورش یک رابطه معنادار بسیار پر اهمیت است. با این حال، بسیاری از مردم توجه نمی کنند افراد سالخورده از یک نسل کاملا متفاوت می آیند. به منظور تقویت رابطه در مراقبت از سالمندان درمنزل، مهم است که به عنوان یک سالمند فکر کنید. در اینجا 5 نکته برای تقویت رابطه با افراد سالخورده آورده شده است که یک زندگی شاد و پربار به ارمغان می آورد.

1. شنونده ی خوبی باشید

این کار به نظر بسیار ساده است، اما در برخی مواقع در هنگام مراقبت از سالمند نادیده گرفته می شود. به جای اینکه به طور مرتب در رابطه با آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد صحبت کنید، یک نفس بکشید و به صحبت های گوش دهید. در این مرحله، سالمندان قبلا یک زندگی طولانی و پر از تجربیات گوناگون داشته اند. صحبت کردن برای سالمند بسیار مفید است. نه تنها راهی عالی برای تحریک مغز آنها است، بلکه می تواند برخی از استرس های هیجانی ریشه ای را که ممکن است در طول سال ها پنهان کرده اند را از بین ببرد.

2. رویدادهایی لذت بخش را در نظر بگیرید:

به خاطر داشته باشید که افراد سالخورده افرادی با سلیقه ای هستند که با رویدادهایی مانند کنسرت، جشنواره، فعالیت های دیگر بسیار سرحال می آیند.سالمندان را تشویق کنید که به فعالیت های اجتماعی بپردازند و آنها بیشتر د رجمع حاضر نمایید.

3. آنها را از انزوا دور نگه دارید:

دور نگه داشتن آنها از انزوا،  شناخت خواسته ها، ترس، آرزوها و چشم انداز عاطفی آنها بسیار پر اهمیت است. برای سالمندان یک همدم باشید. جلوگیری از احساس جدا شدن از جامعه برای سلامت جسمی و سلامتی آنها بسیار مهم است. سالمندان که همسر خود را از دست داده اند یا دوست ندارند که ملاقات های مكرر خود را با اطرافیان ادامه دهند، بیشتر در معرض خطر احساس تنهایی هستند و موثر ترین راه برای جلوگیری از انزو برقراری ارتباط مستقیم با سالمند است.

4. ورزش

این یک واقعیت اثبات شده است که تمرین و ورزش باعث کاهش احساس انزوا در سالمندان می شود. دانستن فعالیتهایی که سالمند قادر به انجام آن هستید پر اهمیت است. پیاده روی یکی از بهترنی کارهایی است که سالمند می تواند انجام دهد.

 

آسان نیست، اما ارزشش را دارد

ارتباط داشتن با افراد سالخورده دشوارتر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. آنها از یک نسل دیگر می آیند. از این راهنمایی ها اطمینان حاصل کنید که شما بهترین خدمات مراقبت از سالمند را ارائه می کنید. این را بدانید که سلامت جسمی سالمند در گرو سلامت روحی او می باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!