امروزه مراکز و موسسات زیادی ارائه دهنده ی خدمات نگهداری در منزل می باشند. خدماتی که عمدتا برای نگهداری از سالمندان، بیماران و کودکان ارائه می شود.خدمات بسته به نگهداران و موسسات متفاوت می باشد.استخدام نگهدار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهران

برخی از این موسسات توسط پزشکانی ماهر تاسیس گرده است که نگهدارانی مجرب و متعهد را به منزل بیماران و سالمندان بیمار اعزام می نمایند. افرادی که ترجیح می دهند مریضانشان در منزل و با نظارت نگهدار درمان شوند با فراهم آوردن محیطی ایمن و آرام، منزل را برای بهبودی هر چه سریعتر بیمار آمده سازس می کنند.نگهداری از سالمند آلزایمری،نگهدار سالمند

موسسات نگهداری در منزل نیز با اعزام افرادی با تجربه در زمینه ی نگهداری از سالمندان و کودکان نیاز خانواده های زیادی را که به یک فرد برای نگهداری از عزیزانشان احتیاج دارند، برآورده می سازند.

مراکز نگهداری در منزل چه خدماتی را ارائه می دهند؟

نگهدارانی که بطور حرفه ای دوره های آموزشی نگهداری را گذرانده اند به استخدام این مراکز درآمده و تحت نظارت پزشکان به ارائه ی خدمات پزشکی عمومی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی و خدمات نگهداری در منزل می پردازند.نگهداری سالمند،نگهدار سالمند

از جمله دوره های آموزشی که در دانشگاه ها برای انجام خدمات نگهداری سالمندان تدریس می شود رشته ی پیرشناسی می باشد که دانشجویان را با نکات کلیدی نگهداری از سالمندان، نحوه ی برقراری ارتباط با سالمندان و شناخت کامل بیماری های دوران سالمندی آشنا می شوند.

مزایای خدمات نگهداری در منزل:

خدمات نگهداری در منزل این امکان را به سالمندان می دهد تا در منزل خود حضور داشته و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا خانه ی سالمندان مراحل درمانی را طی نمایند. در صورت آماده سازی محیط منزل و شرایط طبق احوالات سالمند بیمار،او خیلی سریعتر روند بهبودی را طی خواهد نمود.

خدمات نگهداری از سالمندان نیز در صورت نیاز نداشتن سالمند به نگهدار زبده و حرفه ای طبق درخواست اعضا انجام می گیرد و هزینه ی نگهداری از سالمند نیز در این صورت کاهش خواهش یافت.

از دیگر مزایای خدمات نگهداری و نگهداری از سالمند در منزل این است که سالمند دیگر به دلیل آنکه اعضای خانواده ی خود به زحمت نینداخته دچار تنش های روحی نخواهند شد و از این رو آرامش و امید به زندگی درآن ها افزایش خواهد یافت. برخی سالمندان بسته به شرایط روحی که دارند نمی توانند بپذیرند دیگر مثل سابق کارآمد نبوده و نیاز به نگهدار سالمند دارند که در این شرایط نگهدار با اتخاذ تدابیری خاص و نگرفتن استقلال سالمند، احترام به او، سالمند را تشویق به همکاری خواهد نمود.

استقلال دادن به سالمندان در انجام امور روزانه و شناخت کامل توانایی های آن ها برعهده ی اعضای خانواده و نگهدارسالمند خواهد بود. حفظ استقلال سالمندان آلزایمری از مهمترین فاکتورهای درمانی و پیشگیری از پیشرفت بیماری می باشد. نگهداران سالمند حرفه ای کاملا با این بیماری آشنا بوده و تجربه ی آنها در این زمینه به بیمار کمک زیادی خواهد نمود.

همانگونه که گفته شد روحیات بیمار در روند صعودی مراحل درمانی تاثیر گذار است. گاهی سالمندان با بیماری های زیادی دستوپنجه نرم می کنند که هر کدام پس از دیگری بروز نموده و سالمندان را به زحمت بیشتری می اندازند. از این رو سالمندان امید خود را به بهبودی از دست داده و روز به روز افسرده تر می شوند. نقش نگهدار سالمند در این جلوگیری از بروز این مشکل پررنگتر خواهد شد. نگهداران سالمند مجرب و حرفه ای با شناخت بیماری ها، علائم آن ها، پرهیزات غذایی لازم برای هر بیماری، دانستن علائم تشدید و کاهش بیماری در سالمند می تواند به بیمار کمک رسانی کنند.آنها با شناخت علائم بیماری در سالمند، گذاشتن قرار ملاقاتی به موقع باپزشک مربوطه و بکارگیری پرهیزات غذایی، حدالامکان از بروز بیماری جدید در سالمند جلوگیری خواهند نمود. از جمله بیماری هایی که برای جلوگیری از آن نیاز به بررسی هر روزه ی سالمند می باشد، بیماری زخم بستر در سالمندان با محدودیت های حرکتی است.

با وجود تمامی این مزایا، معایبی نیز غیر قابل انکار است. برای بسیاری از نگهداران امکان خدمات دهی به بیمار در هنگام بروز حملات ناگهانی بدون تجهیزات پزشکی وجود ندارد. ارجعیت بیمارستان در رسیدگی به بیمار هنگام بروز این مشکلات قابل اغماض نخواهد بود.

همکاری پزشک معالج و نگهدار در منزل با یادداشت برداری های مداوم نگهدار از شرح حال بیمار انجام میگیرد. نگهدار با دراختیار قرار دادن اطلاعات کافی به پزشک مربوطه، او را در جریان تمامی جوانب بیماری سالمند قرار خواهد داد که پزشک بتواند بهترین تصمیم را برای سالمند بگیرد.

عوامل تعیین کننده ی هزینه ی خدمات نگهداری در منزل:

هزینه ی این خدمات بسته شرایط جسمی سالمند و حرفه ی نگهدار سالمند متفاوت خواهد بود. نگهدارانی که خدمات درمانی آنها فقط به دارو دادن خلاصه می شود از حقوق پایینتری برخوردار خواهند بود. هر چه نگهدار خدمات درمانی بیشتری به سالمند ارائه دهند به همان نسبت هزینه هم افزایش خواهد یافت. از دیگر عواملی که تعیین کننده هزینه ی خدمات نگهداری از سالمند می باشد پوشکی یا لگنی بودن سالمند است.

خدمات نگهداری در منزل هم به صورت ساعتی و هم شبانه روزی ارائه می شود. این خدمات حتی به صورت چندساعت در هفته برای استحمام کردن سالمند و یا بردن سالمند به مطب پزشک ارائه خواهد شد.

نگهدارسالمند
نگهدارسالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
زمان نیاز سالمند به نگهدار
مراقبت از سالمند در منزل
مرکز خدمات نگهداری از سالمند در منزل
استخدام نگهدار سالمند یا خانه ی سالمندان
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
نگهدار مرد در منزل
سالمندانی که نگهدار نمی خواهند
چگونه سالمندان را به حمام ببریم؟
بیماری های دوران سالمندی

نگهدار سالمند ارزان و کم هزینه
محاسبه ی حقوق نگهدار سالمند در منزل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *