سپردن کودک به دست یک غریبه که هیچ شناختی هم از او ندارید امری مهم و نگران کننده می باشد. پس برای انتخاب نگهدار کودک مطمئن و کار بلد تمرکز کنید و وقت زیادی صرف کنید. زیرا استخدام نگهدار کودکغیرحرفه ای می تواند عواقب جبران ناپذیری را هم برای شما و هم کودک شما بدنبال داشته باشد.تشخیص نگهدار کودک خوب از بدبه عهده ی شما والدین عزیز می باشد.شما می توانید تمام انتظارات خود را از نگهدار کودک بر روی یک برگه یادداشت کنید تا در روز مصاحبه با نگهدارکودک چیزی را فراموش نکنید. ملاک های مهم خود را از بالابه پایین مرتب کنید زیرا ممکن است نگهدار تمام خصوصیاتی که شما از نگهدار کودک انتظار دارید را نداشته باشد پس آن ها را اولویت بندی کنید.

سوالات مهم در روز مصاحبه:

-اگر کودک شما را هنوز ندیده است بپرسید با کودکان در چه سنی بهتر ارتباط برقرار می کنید؟
– چه چیزی باعث شده به این شغل نگهداری از کودک علاقه‌مند شوید؟
– فکر می‌کنید که نظم و انضباط را چگونه می‌توان به کودکان آموخت؟
– دربارۀ سابقه و تجارب نگهدار کودک سوال کنید.
– آیا درزمینۀ کودک یاری و کمک به رشد کودک بهتر کودک دوره‌دیده است؟
– تغذیه ی مناسب برای کودکان چیست؟
– برخی از فعالیت هایی که با کودکان انجام می دهید را بگویید.

در طول این مصاحبه، دوباره سؤال‌های قبلی را مرور کنید و مطمئن شوید که پاسخ‌های یکسانی به سؤالات شما داده‌شده است. نگهدار را به کودک خود معرفی کنید و به عکس المعمل آن ها توجه کنید. این امر مهم است که آن‌ها بتوانند به‌خوبی با یکدیگر تعامل داشته باشند و نگهدارخود را دوست بدارند.

اگر در قدم اول دیدی که فرد مناسبی برای نگهداری از کودک در منزل به نظر می آید از او بخواهید تا یک روز به خانه ی شما بیاید تا وقتی خودتان در منزل حضور دارید عملکرد نگهدار را ببنید.

در آن روز قسمت های مختلف خانه را به نگهدار نشان دهید. به مکان و وسایلی که نیاز نمی بینید برود و یا دست بزند را به او بگویید.

می توانید همه چیز را برای نگهدار کودک یادداشت کنید تا چیزی از قلم نیفتد.

استخدام نگهدار کودک مورد اطمینان:

با دو یا سه نفر از کارفرمایان قبلی نگهدار صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید که چه مدتی است که نگهدار کودک را می‌شناسند، برای چه‌کاری نزد آن‌ها بوده و چه مسئولیت‌هایی در مراکز خدمات نگهداری از کودک داشته است. دلیل ترک محل کارش چه بوده است.

علاوه بر تماس گرفتن با ضامن‌های معرفی‌شده، با پلیس محلی تماس بگیرید که مطمئن شوید آن شخص سابقۀ کودک‌آزاری یا خلاف‌های جنسی نداشته باشد.

 

worth-of-a-mum
نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *