نگهدارسالمند


امروزه نگهداران زیادی برای مراقبت از سالمندان در منزل آموزش می بینند تا به مسائل مربوط به سالمندان رسیدگی نمایند. حقوق نگهدار سالمند موقت یا دائم بسته به نیاز سالمند و نیاز خانواده ی سالمند متفاوت خواهد بود. در این قسمت برخی پارامترهایی را برای شما عنوان می کنیم که با توجه به آن میتوانید حقوق نگهدار سالمند در منزل را محاسبه نمایید.

سالمندان با افزایش سن مبتلا به بیماری های خاصی می شوند که نگهداری از این دسته سالمندان نیازمند نگهدار سامند با توانایی های و دانش ویژه مربوط به سالمندمورد نظر می باشد.

این نگهداران در دورهای آموزشی خود واحدهایی را مربوط به بیماری های رایج دوران سالمندی و تمام خدماتی که باید در صورت وجود بیماری به سالمند برسانند، پشت سر می گذارند. برخی نگهداران با طب فیزوتراپی آشنا بوده و به درمان بیماری و اختلالات اسکلتی ، اختلالات ماهیچه ای و اختلالات عصبی در منزل می پردازند. نگهدارانی که به ارائه ی این گونه خدمات در منزل می پردازند از حقوق بیشتری برخوردار خواهند بود.

در مقابل نگهداران سالمندی در ایران مشغول به نگهداری از سالمند می باشند که وظیفه ی آن ها فقط نگهداری از سالمند و رسیدگی به امور بهداشتی او می باشند. آن ها هیچ دانش و تجربه ی خاصی را درخصوص راهکارهایی در جهت بهبود درد، شناخت علائم و نشانه های بیماری جدید، ارزیابی وضعیت جسمی و روحی سالمند، ارزیابی و بررسی پاسخ های درمانی، پیشگیری و کنترل عفونت و… ندارند. از این رو حقوق این دسته از نگهداران سالمند کمتر از نگهداران سالمند متخصص با تحصیلات بالا خواهد بود.

فاکتور دیگری که سبب افزایش حقوق پایه ی نگهدار سالمند خواهد شد بهره گیری از نگهدار در کمک به انجام امورمنزل می باشد. اموری مثل پخت و پز، نظافت منزل، خرید مایحتاج و… از این دسته موارد می باشدو بهتر است اگر قصد استخدام نگهدار سالمند دارید در انجام اموری دیگر نیز به او نیاز دارید قبل از استخدام بااو در رابطه با این مسائل صحبت کنید.

حقوق نگهدار سالمند دائم یا موقت:

برخی سالمندان نیاز به مراقبت های 24 ساعته دارند. نگهداری که سه شیفت ازسالمند مراقبت می کند بسته به مقدار حقوق پایه ،حقوق بیشتری را دریافت می کند. برخی دیگر از سالمندان فقط در انجام اموری خاص نیاز به نگهدار دارند. اموری مثل استحمام. در این صورت حقوق نگهدار به صورت ساعتی محاسبه خواهد شد.

مراقب سالمند
مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:

زمان نیاز سالمند به نگهدار
استخدام نگهدار سالمند یا خانه ی سالمندان
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
نگهدار مرد در منزل
سالمندانی که نگهدار نمی خواهند

مسئولیت های نگهدار سالمند

فرزندان بدانند چگونه از والدین سالمند نگهداری کنند

پیشگیری از زمین گیر شدن سالمند با خود مراقبتی

اشتباهات رایج در نگهداری از سالمند
سوالات مهم در مصاحبه با نگهدار سالمند
خصوصیات نگهدار سالمند خوب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *