برای آنکه بتوانید به خوبی مراقب کودک در برابر خطرات جامعه باشید بهتر است کودکان را با خطراتی که آن ها را تهدید می کند آشنا سازید.برای آنکه بتوانید به بهترین شکل امر مهم مراقبت از کودک را انجام دهید باید روش های صحیح آشنا سازی کودکان با خطرات جامعه را بلد باشید.مهمترین نکته این است که کودک را در جهت مثبت راهنمایی مثلا به جای آنکه به او بگویید این کار ها را انجام نده کارهایی را به او متذکر شوید که باید انجام دهد.مثلا قبل از هم صحبتی با یک غریبه شما را حتما با خبر کند.به او اعتماد به نفس بدهید و بگویید که او فردی قوی است و شما اطمینان دارید که می تواند به گفتهای شما  عمل نماید.مراقبت از کودک،نگهداری از کودک

برای آشنایی بهتر کودک و در خطرات بیرون از منزل خطرارت احتمالی را به شکل یک بازی برای او بازسازی کنید و او بگویید چه کارهایی باید انجام دهد.
کارهایی مثل چگونه نه گفتن به غریبه ها،فرار از دست افراد مشکوک،اعتماد نکردن به دیگران و…استخدام نگهدار کودک تهران،مراقبت کودک،خدمات نگهداری از کودک

مراقبت از کودک در برابر آسیب های اجتماعی:

کودک شما باید خطر را تشخیص دهد تا بتواند از آن دوری نماید.اینکه شما خطرات را چگونه به او بیان می کنید خیلی مهم است.در هر مکانی خطری در کمین کودک شما خواهد بود پس شما والدین وظیفه دارید در جایی که ممکن است برای کودکتان خطر افرین باشد آن را با کودک خود در میان بگذارید تا کودک از قبل با آن خطر آشنایی داشته باشد.مثلا وقتی وارد آسانسور می شوید یا از کنار ساختمانی رد می شوید خطرارات را برای او برشمرید و همیشه برای او مثال بیاورید.نگهداری از کودک مریض،استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل هنگامی که او تنهاست امری مهم می باشد. از خطراتی مانند عوامل آتش سوزی و یا برق گرفتگی با او صحبت کنید.به او بگویید اگر زنگ در را زدند در را به روی غریبه ها باز نکنند حتی اگر آن شخص خود را دوست والدین معرفی کند.

رابطه ی خود را با کودک محکم کنید.اگر شما به کودک خود اعتماد کنید او نیز به شما اعتماد خواهد کرد و مانند یک دوست تمام مسائل را با شما بازگو میکند.به او یاد بدهید دوستان واقعی هیچ چیز را از یکدیگر پنهان نمی کنند و می توانند به شما اطمینان داشته باشند.

به کودک یاد بدهید دنیای اطراف را ارزیابی کند.به او نزدیکترین سوپر مارکت را نشان بدهید.به او یاد بدهید که آدرس منزل و شماره تلفن شما را حفظ شوند. به آن ها آموزش بدهید که چگونه یک پلاک ماشین را بخوانند و به خاطر بسپارند.

برای مراقبت از کودک در برابر آزارهای جنسی به او بگویید که هر شخصی محدوده ای دارد. افراد قابل اعتماد در اطرافتان را به او معرفی کرده و خاطر نشان کنید که حتی اقوام نیز نبایدبه محدوده ی او نزدیک شوند و به او دست بزنند.

در عین حال کودکان باید یادبگیرند از خود مراقبت کنند.آن ها باید مستقل شدن را فرا گیرند و مسئولیت پذیر شوند.درست است که خطرات زیادی در جامعه آن ها را تهدید می کند اما او را به دنیای بیرون بفرستید و به او یاد بدهید از وسایل عمومی استفاده کند.کودکان هنگامی که مستقل می شوند اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.

هنگامی که کودک دیر به منزل می آید اگر از قبل به شما اطلاع داده است به او سخت گیری نکنید و برای رفت و آمد های او قانون بگذارید.

مراقبت از کودک به معنای محدود کردن کودک نیست.توجه کنید اگر کودک را زیاد محدود کنید ممکن است نتیجه ی عکس بدهد.برای مراقبت از کودک خود مانند یک دوست با او رفتار کنید تا بداند که شما صلاح او را می خواهید.

 

 

scared_child
مراقبت از کودک در برابر خطرات

 

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مراقبت از کودک در برابر انحرافات جنسی
مراقبت از کودک درفضای مجازی
مراقبت از کودک در برابر خطرات جامعه
مراقبت از کودک و تربیت آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *