مسائل مراقبت از کودک در منزل و تربیت آن ها روز بروز در حال پیشرفت و تغییر است.مواردی که در گذشته برای کودکان رواج داشته است امروزه اصول تربیتی کودکان برخی از آن ها را رد می کند و مواردی که امروزه روانشناسان در مراقبت از کودک توصیه می کنند ممکن است در آینده جز اشتباهات رایج در مراقبت از کودک بشمار آید.بنابراین هیچ توصیه ای در تربیت کودک و مراقبت از او امر بدیهی نخواهد بود.استخدام نگهدار کودک،نگهداری از کودک در منزل

والدین یا نگهدار کودک که از او مراقبت می کنند باید تلاش کنند که با کودک رفتاری ملایم و لطیف داشته باشید و اگر عملکردی مناسب در انجام امور داشت او را تشویق کنیدو کارهای خوب او را با جملات کامل بازگو کنید تا کودک به طور واضح بداند چه کری خوب و چه کری ناشایست است.نگهداری از کودک در منزل،استخدام نگهدار کودک 24 ساعته

در مقابل اگر کودک کار اشتباهی را مرتکب شد آن کار را مورد انتقاد قرار دهید و نه کودک خود را.مراقبت از کودک،نگهداری از کودک

مثلا به او نگویید کودک بدی هستی که روی دیوار خط کشیدی.در عوض کار را نفی کرده و بگویید کشیدن مداد بر روی دیوار کار شتباهی است.

 مراقبت از کودک در منزل امری بسیار حساس است زیرا کودکان بسیار ساس و باهوش می باشند.هیچگاه در جمع و جلوی دیگران از آن ها انتقاد نکنید و برعکس سعی کنید کارهایی خوبی که انجام داده است را در جمع بازگو نمایی.
استخدام نگهدار کودک تهران،مراقبت کودک
گاهی  انتقاد از کودکان سبب به مشاجره می انجمامد. مشاجره و بحث با کودک ممکن است باعث شود کودک بیشتر با شما لجبازی کند و از شما فاصله بگیرد.شما را فردی ببیند که هر روز در حال انتقاد از او هستید و از هیچ کار وی راضی نیستید.سعی کنید که او بفهمانید که با او دوست هستید.اگر دیدید بحث شما با کودک بالا گرفته است بحث را باشوخی و خنده به اتمام برسانید و در وضعیت مناسبتری با کودک خود درباره ی مساله صحبت کنید.

مراقبت از کودک زیر دوسال:

دو نکته ی مهم هنگام مراقبت از کودک زیر دوسال این است که خواسته های او را با گریه براورده نساخته و از آن ها در مورد میلشان درباره ی کارهایی که باید انجام دهند سوال نکنید.

اگر شما نقطه ضعف بدست ان ها بدهید کودک دیگر برای هر چیزی گریه خواهد کرد و اگر بدست نیاورد گریه های خود را بیشتر و بیشتر کرده تا آن چیزی که مایل است را به دست آورد.پس سعی کنید به گریه های کودک خود اهمیت ندهید.

موضوع دیگر این است که بایدها را برای کودک به انجام برسانید و نظر او را نرسید.مثلا هنگام غذا خوردن از او نپرسید آیا دوست داری غذا بخوری؟بلکه بگویید الان باید غذا بخوری.

مراقبت از کودک را جدی بگیرید و سعی کنید همیشه اطلاعات خود را در روش های صحیح تعلیم و تربیت کودک بروز نمایید.

 آیا تهدید کودکان کار درستی است؟

وقتی می خواهید اشتباهات کودک را به او بفهمانید و یا می خواهید بداند چقدر از کاری که کودک انجام داده ناراحت هستید هیچ گاه او را با کارهایی که کودک می داند انجام نمیدهید تهدید نکنید.

شما می توانید برعکس این کار را انجام دهید.او را تشویق نمایید که اگر اشتباه خود را کنار بگذارد اسباب بازی دلخواه خود را بدست می اورد و یا هر چیز دیگری که کودک دوست دارد.

babysitting-daycare
مراقبت از کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
مراقبت از کودک در برابر انحرافات جنسی
مراقبت از کودک درفضای مجازی
مراقبت از کودک در برابر خطرات جامعه
مراقبت از کودک و تربیت آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *