چگونه با سالمندان صحبت کنیم؟

گاهی اوقات ارتباط برقرار کردن نگهدار و نگهدار سالمند با سالمندان کار مشکلی است. نگهدارانی که به شغل نگهداری از سالمند روی می آورند برای موفقیت در کار خود باید بتوانند به خوبی با سالمند ارتباط خوبی را ذاشته باشند. در این قسمت توصیه هایی برای نگهداران سالمند و نگهدار سالمند ذکر می کنیم تا بتوانید با سالمندان به بهترین شکل با آن ها مکالمه کنید.

  • دیدار اول نگهدار با سالمند:

در دیدار اولتان خود را به سالمند معرفی کنید. با صدای بلند نام خود را به سالمند بگویید زیرا سالمند برخی از سالمندان مشکل شنوایی دارند. اما این بدان معنا نیست که جیغ بکشید.مراقب سالمند،استخدام نگهدارسالمند در تهران،استخدام نگهدارسالمند،

  • ابتدا به سالمند اجازه بدهید با شما صحبت کند:

به فرد سالمند چند دقیقه اجازه بدهید که با شما صحبت کند و سوالات خود را از شما بپرسد. اگردید که سالمند دیگر سخنی ندارد خودتان سر صحبت را با او باز کنید.

  • درباره ی خانواده ی سالمند از او بپرسید:

در باره ی بچه ها و نوه های سالمند از او سوال کنید. افراد مسن همیشه درباره ی صحبت درباره ی فرزندان خود پرشور هستند و همیشه ی در ارتباط با آن ه حرف برای گفتن دارند. اگر سالمند با شما صحبت می کند تمام توجه خود را به آن ها بدهید و به ان ها گوش دهید.

  • در رابطه با محل تولد سالمند با او صحبت کنید:

سالمندان معمولا دل تنگ محلی که در جوانی در آن زندگی کرده اند هستند و همیشه از صحبت کردن درباره ی خاطرات جوانی لذت می برند.

  • خودتان نیز با سالمند صحبت کنید:

اگر سالمندی که در حال نگهداری از او هستید کم حرف می باشد خودتان سر صحبت را با او بازکنید مثلا با گفتنن من نیز یک خواهرزاده هم سن نوه ی شما دارم و یا در گذشته به محل تولد شما سفر کرده ام سر صحبت را با سالمند بازکنید.خدمات نگهداری در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بیمار

 

سالمندان نیز مثل شما ممکن است در ابتدا خجالتی و آرام باشند. شما با نشان دادن تمایل خود با صحبت با آن ها می توانید خود را به سالمند نزدیک کنید.

گاهی اوقات سالمندان با پاسخ های کوتاه به سوالات شما جواب می دهند در این صورت شما با پرسیدن سوالاتی که جواب های بیشتری دارند می توانید سالمند را بیشتر به حرف بگیرید.

اگر متوجه شدید که با تمام تلاش هایتان سالمند باز هم میلی به حرف زدن ندارد او را خسته نکنید.

نگهدار سالمند
نگهداری از سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام نگهدار سالمند
سالمندانی که نگهدار نمی خواهند
وظایف نگهدار سالمند
چگونه نگهدار سالمند شویم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *