پیدا کردن نگهدارکودک مناسب برای خانواده ی شما همیشه آسان و سریع نیست. کتی وان، مالک Wenceside Nannies در بورلی هیلز، کالیفرنیا می گوید: “ما توصیه می کنیم زمان زیادی را برای پیدا کردن شخص مناسب صرف کنید” “برای پدر و مادر جدید، ما توصیه می کنیم فرآیند جستجو را از چهار تا شش هفته قبل از اینکه شما نیاز به یک نگهدار بچه دارید، در نظر بگیرید تا زمان کافی برای پیدا کردن نامزدهای مناسب، بررسی های پس زمینه و مراجع را داشته باشید.”

مرحله ی اول: بدانید به دنبال چه هستید

قبل از آنکه به گوگل برای یافتن نگهدار کودک سر بزنید و یا به آشنایان و دوستانتان بسپارید که یک نگهدار کودک برای شما پیدا کنند، به آنچه شما و کودک شما نیاز دارد خوب فکر کنید. لیستی از ویژگی های مهمی که شما می خواهید نگهدار کودکتان قطعا داشته باشد تهیه کنید. مسئولیت های پیش بینی شده و شرایط ایده آلی که می خواهید نگهدار کودک شما داشته باشد را مد نظر داشته باشید.Vaughan می گوید: «یک توصیف کامل  از انتظارات به عنوان راهنمای شما در طول جستجوی نگهدار کودک به شما در مسیر کمک خواهد کرد.

مرحله ی دوم: پیدا کردن کاندیدها

سه روش اساسی برای پیدا کردن نامزدهای نگهداری از کودک وجود دارد. موسسات مراقبت ازکودک، سایت، دوستان و آشنایان.

موسسات مراقبت از کودک دایر شده اند که با بررسی نیاز های خاص شما نگهدار کودکی منطبق با خواسته ی شما پیدا کنند.آیا به دنبال یک گزینه ی ارزانتر هستید؟ سعی کنید در نزدیکان و اقوام خود فردی را پیدا کرده و با قیمت مناسب یک نگهدار کودک ارازنتر پیدا کنید.

 

مرحله ی سوم: تحقیقات را کاملتر انجام دهید

اگر از یک موسسه ی مراقبت از کودک معتبر تقاضای اعزام نگهدار کودک کرده اید باز هم سوابق و پس زمینه ها را بررسی کنید. اغلب خانواده ها پس از مصاحبه با کاندید و یافتن انتظارات خود دیگر فراموش می کنند که سوابق را نیز بررسی کنند. درخواست ازمایش مواد مخدر و عدم سوء سابقه ازجمله موارد موردنیاز میباشد.

مرحله ی چهارم: برنامه ریزی یک مصاحبه ی شخصی

هنگامی که لیستی از نگهداران کودک احتمالی را بررسی می کنید نهایتا چند تا از بهترین آن ها به منزل دعوت کنید. در مورد تجارب او در زمینه ی نگهداری از کودکان، کمک های اولیه و یا هر چیزی که به شما و کودک شما مربوط می شود سوال کنید. در انتخاب نگهدارکودک از حس ششم خود غافل نشوید و به او اعتماد کنید. اگر احساس خوبی به صحبت های نگهدار کودک ندارید او را انتخاب نکنید. اگر سوالی در مورد گذشته ی شغلی نگهدار بچه دارید یا هر نگرانی دیگری، آن را در جلسه ی اول یک به یک مطرح کنید. کودک و نگهدار کودک را با یکدیگر روبه رو کنید تا ببینید که چگونه با یکدیگر صحبت و تعامل برقرار می کنند.

مرحله ی پنجم: مرحله ی آشنایی نگهدار کودک با کودک

آیا یک نگهدار کودک خوب پیدا کرده اید؟ پس او را در یک روز که خود نیز در منزل حضور دارید به منزل دعوت کرده تا با کودکتان ارتباط برقرار کند. شما در این شرایط فرصتی برای مشاهده ی شخصیت، سبک مراقبت از کودک و میزان تناسب او با خانواده خواهید داشت. انتظار نداشته باشید که نگهدار کودک در روز اول کامل باشد، هر کارمند جدید نیازمند آموزش در محل کار است و یک  نگهدار کودک از این قائده مستثنا نیست. پس برای ایجاد یک رابطه ی عمیقتر اندکی وقت بگذارید.


مركز نگهداری و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!