مهمترین بخش مراقبت از سالمندان این است که آنها را دوست داشته باشید و آنها را فعال نگه دارید. راه های مختلفی برای  نگهداری از سالمند وجود دارد، هم می شود از آن ها در منزل مراقبت کرد و هم آن ها را به خانه ی سالمندان برد.می توانید با دنبال کردن چند مرحله به درستی از عزیزانتان مراقبت و نگهداری کنید.

مراقبت فیزیکی سالمند:

مراقبت فیزیکی سالمندان نیاز به برنامه ریزی دارد.  برنامه ریزی  می تواند به حل برخی از مسائل کمک کند. پیش بینی درستی برای وضعیت اضطراری داشته باشید . از تکنولوژی استفاده کنید و خانه را برای افراد مسن ایمن کنید.
این شامل داشتن برنامه اضطراری و  شماره تلفن های اضطراری می باشد. بهتر است یک جعبه ی کمک های اولیه در خانه محیا کنید.
نگهداری از سالمندان می تواند بسیار گران باشد. تحقیق خود را پیش ببرید و گزینه ها و برنامه های بالقوه یا برنامه های خود را که ممکن است برای عزیزان شما مفید باشد، بررسی کنید.

نگهداری از سالمند

ورزش را از یاد نبرید:

سالمندان  را فعال نگه دارید. ورزش می تواند به حفاظت از افراد مسن در بیماری کمک کند و سن آنها را 10 تا 15 سال کاهش دهد.ورزش حتی می تواند نیاز به مراقبت را به تاخیر انداره و آنها را برای مدت طولانی از بیماری دور نگه دارد.
توصیه می شود افراد سالمند پنج بار در هفته به مدت 30 دقیقه فعالیت شدید تا متوسط ​​(شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری) انجام دهند.
کسانی که به طور مستقل یا با چنین شدتی قادر به ورزش نیستند، هنوز میتوانند از فعال بودن خود بهره مند شوند. تمرینات حرکتی منفعل (POM) به افراد مسن کمک می کند تا تحرک بیشتری داشته باشند.
همچنین مهم است که افراد مسن اغلب مواقع موقعیت خود را عوض کنند – این امر باعث جلوگیری از بروز زخم بستر و زخم های دردناک می شود که به عفونت حساس هستند.

نگهداری از سالمند

مراقب سلامت جسمی و روانی سالمند خود باشید:

اگر سالمند از نظر روانی نیاز به ملاقات با پزشک دارد او را به دکتر ببرید. اگر مسائل درد / بیماری سالمند شدید است، ضروری است که او را به دکتر ببرید و ببینید که چه کاری می تواند برای او انجام دهد.
از جمله نشانه های هشداردهنده: ضعف، فراموشی اضافی، عدم تعادل می باشد.
سلامت روان سالمند اغلب نادیده گرفته می شود، اما بخش مهمی از تکنیک های نگهداری از  سالمند است. برای علائم افسردگی نظیر کمبود علاقه، بیحالی یا احساس عمیق غم و ناراحتی او را نزد پزشک ببرید.

نگهداری از سالمند

با دارو سازان دررابطه با دارو های سالمند صحبت کنید:

افراد سالمند ممکن است داروهای مختلفی را پزشکان متعدد دریافت کنند. بهتر است از عوارض جانبی داروها اطلاعات کامل را به دست آورید و بدانید مصرف آن ها با یکدیگر ضرری برای سالمند شما نداشته باشد.

نگهداری از سالمند

در رانندگی به سالمند کمک کنید:

رانندگی می تواند باعث ایجاد خشم و ناراحتی درافراد سالخورده شود. اما نمی توان فراموش کرد که داشتن  توانایی در رانندگی یک جزء مهم حفظ استقلال است و ممکن است پذیرفتن آنکه سالمند دیگر نمی تواند رانندگی کند برای او غیر ممکن باشد.
آنها را با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه و با یک تلفن همراه نبه بیرون بفرستید تا بتوانند احساس آزادی و استقلال خود را حفظ کنند.

نگهداری از سالمند

با سالمندان در رابطه با امور مالی بحث کنید:

افراد سالمند به طور خاص در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند، برخی از افراد سودجو از سالمندان سواستفاده کرده و آنها را طعمه قرار می دهند.بنابراین اطمینان حاصل کنید که با آن ها در این موارد گفتگوهای لازمه را انجام داده اید و از آنها محافظت کرده اید. یک گزارش اعتباری حداقل یک بار در سال دریافت کنید تا مطمئن شوید که هیچ کس از هویت وی سواستفاده نکرده باشد.

 

نگهداری از سالمند

از یک نگهدار سالمند در منزل کمک بگیرید:

یک نگهدار سالمند برای سالمند خود در منزل در نظر بگیرید. این کار می تواند در رفع مشکلات فیزیکی به سالمند کمک کرده و همچنین استقلال سالمند را حفظ نماید.

نگهدار سالمند می تواند در حمام کردن، لباس پوشیدن، خوردن غذا و مسائل بهداشتی به سالمند کمک نماید.

نگهدار سالمند

 

یک مرکز مراقبت از سالمندان در نظر بگیرید:

گاهی اوقات مراقبت از سالمند ممکن است و یا نگهداری کردن از آن ها در منزل هزینه ی زیادی را در بر می گیرد. پرسنل در مراکر مراقبتی، تمام وقت از سالمند شما نگهداری می کنند. آنها آموزش دیده اند تا از خطرارت جدی که سالمندان را تهدید می کند جلوگیری کنند. اگر این کار را انجام دادید شرمگین نباشید. گاهی اوقات نگهداری از سالمند در منزل غیر ممکن و نا امن است و این تقصیر شما نیست.

نگهدار سالمند

مراقبت از سالمندان در منزل:

مراقبت از سالمند در منزل می تواند به آن ها کمک کند تا احساسات بهتری داشته و روابط خانوادگی محکمتری داشته باشند. این به شما اجازه می دهد وقت بیشتری با آن ها صرف کنید و سلامت آن ها را کنترل نمایید. مراقبت از سالمند در منزل نیاز به سرمایه گذاری و صرف انرژی و وقت دارد.

یکی از مشکلاتی که سالمندان را در منزل تهدید می کند زمین خوردگی است. برای جلوگیری از این کار باید موانع را از میان بردارید. نرده هایی را در حمام و توالت برای جلوگیری از زمین خوردگی سالمند تعبیه کرده و منزل را در شب روشن نگه دارید.

ممکن است نیاز باشد که به ان ها در لباس پوشیدن، گرفتن ناخن، حمام کردن، مسواک زدن دندان ها و مراقبت از دهان و مسائل بهداشتی کمک نمایید.
بار زیاد نگهداری از سالمندان در منزل را به تنهایی به دوش نکشید. مراقبت از سالمندان باعث می شود تا بسیاری از استرس های مالی، عاطفی و ذهنی را داشته باشید. در مورد خودتان برنامه ریزی داشته باشید و زمان، انرژی و امور مالیتان را مدریت کنید.

شما می توانید از دیگر اعضای خانواده برای اینکار کمک بگیرید و یا یک دستیار برای انجام کارهای روزانه ی سالمند استخدام کنید.

نگهدار سالمند

احترام به سالمندان را هیچگاه از یاد نبرید:

سالمندان هر اندازه که از لحاظ جسمی توانایی کمی داشته باشند اما هنوز احساسات قوی دارند. سالمندی بخشی از چرخه ی طبیعت است.شما متولد شده اید، بچه هستید، سال های نوجوانی ، سال های بلوغ، و یک روز نیز سالخوردگی را تجربه می کنید. به آنها و زندگی آنها احترام بگذارید.
نگهدار سالمند

 

استقلال سالمند را حفظ کنید:

 

به عزیزان خود کمک کنید تا استقلال خود ر حفظ کنند. آن ها را تشویق کنید تا فعال باشند و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

بعضی از افراد جوان فکر می کنند که نمی توانند به خوبی با سالمندان ارتباط برقرار کنند. ذهن خود را بازکنید و بهترین روش برقراری ارتباط با سالمند بیابید. به خوبی به صحبت های آن ها گوش کنید و هیجان خود را از سالمندان مخفی نکنید.

آن ها را برای پیاده روی یا فعالیت های دیگر از منزل خارج کنید. این موضوع می تواند به آن ها کمک کند تا احساس خوشحالی بیشتری داشته باشند به خصوص اگر از افسردگی رنج می برد.

نگهدار سالمند

به داستان های آن ها گوش کنید:

گوش دادن به داستان های سالمندان برایشان خیلی جالب است. با این کار می توانید به مسائل در زندگی خود نیز کمک کنید. افراد سالمند همیشه داستان های عبرت آموزی دارند که شنیدنشان در بسیاری موراد هیجان انگیز است.

این کار می تواند به تقویت رابطه میان شما و آن ها نیز کمک نماید.

نگهدار سالمند

آمادگی لازم را برای مقاومت آن ها داشته باشید:

مقاوت یکی از شایع ترین چالش هایی است که مردم هنگام مراقبت از سالمند با آن مواجه هستند. از دست دادن استقلال و ناتوانی جسمی سالمندان اعصاب آن ها را ضعیف کرده و موجب  مقاومت آن ها د رپذیرش برخی امور می شود.

این مقاومت می تواند به دلیل خجالت زدگی یا نگرانی آن ها از بار سنگینی باشد که به دوش عزیزانشان گذاشته اند.

برای جلوگیری از این مقاومت تکنیک هایی وجود دارد که می تواند سالمندان را نرم تر کند.

هنگامی که هر دو آرام هستید با فرد سالخورده صحبت کنید. صحبت های خود را در کمال احترام و صداقت به یکدیگر بزنید.

نگهدار سالمند

در انجام امور با سالمندان مشورت کنید:

در رابطه با برنامه های زندگی خود با سالمندان مشورت کنید. مشورت با سالمندان به آن ها این احساس را می دهد که هنوز هم در زندگی مفید و قابل اعتماد هستند.

نگهدار سالمند

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!