نگهداری کودک

اولین مرحله براینگهداری از کودک دریافت تمام اطلاعات مربوط به آنچه کودک دوست دارد می باشد. آلرژی، مواد غذایی خاصی که او متنفر است. از شماره های اضطراری را از والدین کودک بخواهید زیرا ممکن است  اتفاق بیافتد و شما نیاز داشته باشید فورا با والدین تماس بگیرید.

نگهداری کودک

زودتر از موعد به منزل کودک بروید و خود را به کودک معرفی کنید.  با او در زمانی که والدینش در منزل هستند بازی کنید تا کودک احساس آرامش بیشتری داشته باشد و زمانی که والدین منزل را ترک کردند با شما به خوبی آشنا شده باشد.

نگهداری کودک

 

اگر او بی قرار است، ممکن است به دلیل رفتن پدرو مادر باشد یا ممکن است نیاز به تغییر پوشک داشته باشد. در صورت لزوم او را تغییر دهید، با کودک در هنگام نا آرامی صحبت کنید. اکثر کودک ها در هر سنی از موسیقی لذت می برند، سعی کنید یک موسیقی آرامش بخش برایش پخش کنید. بعضی از بچه ها از رقصیدن لذت می برند، آنها را تشویق کنید و مراقب باشید تا تعادلش را از دست ندهد.

نگهداری کودک

 

پی ببرید که کودک به چه چیزی علاقه ی بیشتری نشان می دهد. با اسباب بازی یا کتاب های پر از حیوانات جالب بازی کنید به نقاشی ها اشاره کنید. یک اسباب بازی سرگرم کننده به او بدهید مانند یک عروسک خرسی یا پازل اما مراقب باشید که اسباب بازب برای او خطر آفرین نباشد. درتمام مراحل بازی او را تماشا کنید.

نگهداری کودک

 

به جدول زمانی بندی  غذای کودک نگاه کنید. او ممکن است هر 2 یا 3 ساعت به غذا نیاز داشته باشد. ممکن است آمدن والدین طول کشیده و کودک گرسنه بماند. در طبخ غذا برای کودک دقت کنید و آن را همان گونه که مادرش خواسته درست کنید.

نگهداری کودک

پس از ناهار، او را به مدت کوتاهی مشغول تماشای تلوزیون کنید، برای این کار به تایید والدین نیز نیاز دارید.  اطمینان حاصل کنید که یک کانال سرگرم کننده و آموزشی است. اما برای مدت طولانی آن را ترک نکنید. حدالامکان از اسباب بازی و خواب برای گذراندن وقت استفاده کنید .

نگهداری کودک

اگر کودک شروع به گریه کردن کرد سعی کنید علت آن را پیدا کنید. آیا کودک گرسنه است؟ نیاز به خواب دارد یا خودش را خیس کرده است. می توانید او را برای آرام شدن به خارج از خانه ببرید یا با او بازی جدیدی را شروع کنید. موسیقی و رقص را امتحان کنید. اگر هیچ کدام از این روش ها پاسخگو نبود بهتر است با والدین او تماس بگیرید و از آن ها در آرام کردن کودک مشورت بگیرید.

نگهداری کودک

 

نگهداری از کودک قسمت دوم

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!