انتخاب یک نگهدار کودک خوب یکی از مهمترین وظایف والدین است. والدین نه تنها می خواهند که فرزند شان در بهترین حالت ممکن باشد، بلکه می خواهند بدانید نگهدار کودک قادر به رسیدگی به شرایط بحرانی است. برای یافتن پاسخ های خود باید سوالاتی را طراحی کنید که از حسن نیت نگهدار کودک آگاهی یابید.

قبل از مصاحبه با نگهدار کودک ایده خوبی است که لیستی از سوالات را طراحی کنید. در حالی که سوالات عمومی همیشه سوال خوبی برای شروع هستند، کمی پای خود را فراتر بگذارید تا دیدگاه نگهدار کودک را در مورد نحوه برخورد با بعضی از شرایط بسنجید.

در زیر لیستی از سوالات رایج که باید از نگهدار کودکبپرسید، آورده شده است. . در حال حاضر اگر فرزند شما دارای معلولیت باشد، نیازهای خاص یا انتظارات خاص شما ممکن سبب شود کمی سوالات را تغییر دهید.

آیا شما دوره ی کمک های اولیه را گذرانده اید؟

این قابلیت نگهدار کودک ممکن است هیچگاه به کار شما نیاید اما به شما ثابت می کند که نگهدار کودک به اندازه ی کافی در کار خود جدی است. در هر حال نگهدار کودک باید بداند که رسیدگی های اولیه برای حوادثی چون سوختگی یا بریدگی و سقوط از بلندی چه میب اشد.

آیا بیماری خاصی دارید که بر توانایی شما در مراقبت از نوزاد تاثیر بگذارد؟

درمورد سلامت نگهدار کودک اطلاعات کافی را کسب کنید.آیا نگهدار کودک ممکن است به دلیل رسیدگی به بیماری خود در آینده درخواست مرخصی کند یا خیر؟

از چه وسیله ای برای حمل و نقل استفاده می کنید؟

اگر در برخی مواقع ممکن است به طور ضروری به یک نگهدار کودک نیاز پیداکنید این سوال برای شما پر اهمیت تر خواهد شد. شاید ترجیح دهید که نگهدار کودک در مواقع اضطراری سریعا خود را به شما برساند پس درباره این موضوع اطلاعات کافی را کسب کنید.

چه فعالیت هایی را برای بازی با کودک در نظر گرفته اید؟

اگر نگهدار بچه نمی داند چه فعالیت هایی با کودک شما انجام می دهد، شما می توانید برخی از ان ها را به او پیشنهاد کنید. اطمینان حاصل کنید که فعالیت های آموزشی، سرگرم کننده و امن خواهد بود.

تا به حال با کدام دسته از کودکان بوده اید؟

این سوال بسیار پر اهمیت است. اینکه بدانید نگهدار کودک به خوبی می داند که با رفتار کودک شما آشنایی دارد یا خیر. آیا می تواند با کودکی د رسن کودک شما به خوبی ارتباط برقرار کند؟

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!