راهنمای نگهداری از کودک:

برخی افراد به نگهداری از کودک به عنوان یک منبع درآمد اضافی نگاه می کنند. اما این شغل آنطور که به نظر می آید اصلا کار ساده ای نیست. والدینی که به دنبال یک نگهدار کودک می گردنند براحتی نمی توانند به هر کس اعتماد کرده و فرزندشان را در اختیار او قرار دهند. اگر می خواهید یک نگهدار کودک خوب و قابل اعتماد شوید بهتر است از ابتدا اصول نگهداری از کودک را فرا گیرید تا بتوانید با آرامش خاطر یک نگهدار کودک ماهر و مسئولیت پذیر بشوید. ما در این قسمت نکاتی را به شما آموزش می دهیم تا شما را بیشتر با شغل نگهداری از کودک آشنا کنیم و مرحله به مرحله اقدامات لازم برای نگهدار کودک شدن را با شما بگوییم. پس با ما همراه باشید.

 • شرکت در کلاس های آموزشی نگهداری از کودک:

در برخی مناطق قبل از آنکه یک نگهدار کودک شوید باید در کلاس های آموزشی نگهداری از کودک شرکت کنید. در هر صورت برای پذیرفتن مسئولیت باید تکنیک های مورد نیاز را برای نگهداری از کودک فرابگیرید. یکی از شرط های لازم برای مراقبت از کودکان حفظ ایمنی کودک در شرایط بحرانی است. برای آماده کردن خود برای نگهداری از کودک فراگیری کمک های اولیه از ضروریات است. ممکن است هیچ گاه به استفاده از آموزش های کمک های اولیه نیاز پیدا نکنید اما یادگیری آن به والدین کودک این اطمینان را می دهد که شما در کار خود و مراقبت از کودک بسیار جدی هستید.

 

aid23135-900px-babysit-step-1-version-3

 •   کسب تجربه ی نگهداری از کودک:

برای کسب تجربه در نگهداری از کودک کمک به یک مادر در نگهداری از کودک کمک کنید. و یا در خانه به نگهداری از خواهر و یا برادر کوچکتر خود بپردازید تا جزئیات بیشتری در رابطه با مراقبت از کودک یاد بگیرید.

aid42101-900px-plan-successful-play-dates-for-your-add_adhd-child-step-17

 • درنظر گرفتن دستمزد برای نگهداری از کودک:

شما دو گزینه برای گرفتن دستمزد دارید.یا دستمزد خود را بصورت ساعتی دریافت کنید و یا ماهانه. دستمزد شما در شرایط متفاوت متغیر خواهد بود. اگر از دو کودک بطور همزمان نگهداری کنید و یا نگهدار کودک بیمار هستید دستمزد شما بیشتر خواهد بود. اگر شما بتوانید به کودک آموزش های مختلفی مثل زبان، نقاشی، کاردستی و یا موسیقی بدهید می توانید طبق توافقات قبلی دستمزد خود را افزایش دهید.

 

aid23135-900px-babysit-step-4-version-3

 • تهیه ی لیست اطلاعات شخصی کودک:

این لیست می تواند برای هر کودک متفاوت باشد. اما موردی ضروری  در مراقبت از کودک می باشد. سعی کنید در اولین فرصت قبل از شروع بکار این لیست را به کمک والدین پر کنید و در محلی قرار دهید که در دسترس شما باشد.

 1. شماره ی پلیس
 2. شماره ی اتش نشانی
 3. شماره ی اورژانس
 4. شماره ی همسایه مورد اعتماد
 5. شماره ی والدین

baby2

 • نگهدار کودک چگونه می تواند تبلیغات کند:

اگر قصد دارید که یک نگهدار کودک شوید بگذارید اطرافیان نیز از این امر آگاه باشند.ساده ترین راه تبلیغات دهن به دهن گشتن این موضوع میان مردم است.برای تبلیغات می توانید در مسجد و مکان های عمومی که شما را می شناسند تبلیغ کنید. به اقوام خود اطلاع دهید که اگر موردی بود شما را در جریان بگذراند. و یا از خواهر و برادر خود بخواهید در مدرسه به دوستان خود درباهر ی یک نگهدار مورد اعتماد بگویند.

اگر این کار نتیجه نداد می توانید از تبلیغات چاپی استفاده کنید. شما می توانید با چاپ و یا نوشتن تبلیغ بر روی کاغذ و توزیع آن در مخله ی خود تبلیغ کنید. مردم زیادی هستند که به دنبال یک نگهدار کودک مطمئن می گردند که از این روش می توانند شما را پیدا کنند.

aid23135-900px-babysit-step-6-version-3

 • ساختن رزومه برای نگهدار کودک

مهارت های خود را بر روی یک برگه یاداشت کنید. اگر شما نگهداری جوان هستید می توانید از تجربیات خود در رابطه با نگهداری از خواهر و یا برادر کوچکتر و یا نگهداری از بچه های اقوام بگوید.

آیا می توانید آموزش خواصی به کودکان بدهید؟آیا در دوره های نگهداری از کودک شرکت کرده اید؟ آیا رانندگی بلد هستید؟ تجربه ی نگهداری از نوزاد را داشته اید؟کمک های اولیه را بلد هستید؟ می توانید رانندگی کنید؟

این ها همه می توانند رزومه ی شما باشند.

در روزمه ی شرایط خود و ساعاتی که می توانید کار کنید را درج کنید.شما می توانید این روزمه را در کاغذ تبلیغ خود نیز یادداشت کنید.

 

 • چیزهایی که نگهدار کودک در مصاحبه باید بگوید:

این که شما یک پدرو مادر که نیاز به نگهدار کودک دارند پیداکنید، سخت است. اما سخت تر از آن جلب رضایت والدین در مصاحبه است. شما با پیش بینی سوالات والدین در مصاحبه می توانید خود را برای آن روز آماده کنید. به این نکته توجه کنید که بیشتر صحبت خود را روی دستمزد متمرکز نکنید و درباره ی کودک با آن ها صحبت کنید.خواندن مقاله یسوالات مهم مصاحبه با نگهدار کودک می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی بکند.

 

aid23135-900px-babysit-step-7-version-3

 • قبل از قبول شرایط خوب فکر کنید:

اگر پذیرفتن شرایط خانواده ی متقاضی نگهدار کودک برای شما آنچنان راحت نیست قبل از استخدام شدن بخوبی فکر کنید. و یا اگر احساس خوبی نسبت به خانواده و والدین کودک ندارید به غریزه ی خود اعتماد  کنید و کار را قبول نکنید. اینکه شما می خواهید در آینده ای نزدیک یک نگهدار کودک در منزل بشوید ایمنی و احساس امنیت شما در آنجا بسیار مهم است.

اگر شما قبلا تجربه ی کافی را در زمینه ی نگهداری از نوزاد نداشته اید و یا بلعکس نمی توانید با کودکان بالای دوسال تعامل خوبی برقرار کنید و با نگهداری از نوزادان راحتتر هستید طبق آن ها انتخاب کنید که در کجا مشغول به کار شوید.

aid23135-900px-babysit-step-8-version-3

 • قبل از نگهدار کودک شدن این سوالات را از خود بپرسید:

 1. آیا شما از وقت صرف کردن با کودکان لذت می برید؟
 2. آیا آمادگی های لازم را برای نگهداری از کودک دارید؟
 3. آیا شما از نیازهای جسمی و ذهنی کودکان آگاهی دارید؟
 4. آیا شما تجربه ی نگهداری از کودکان،خواهر برادر کوچکتر و یا کودکان اقوام را داشته اید؟
 5. چه کارهایی به کودکان و خانواده ی کودک می توانید ارائه دهید؟
 6. آیا می خواهید گاهی از کودکان نگهدار کنید و یا بدنبال یک موقعیت برای نگهداری از کودک بطور منظم هستید؟
 7. از چند کودک بطور همزمان می توانید نگهداری کنید؟
 8. سن کودک چندسال باشد بهتر است؟
 9. از نیازهای خاص کودکان و رژییم غذایی متناسب با آن ها آگاهی دارید؟
 10. با حیوانات خانگی مشکلی ندارید؟
 11. چه ساعاتی می توانید مشغول به کار شوید؟

ادامه ی مطالب در چطور نگهدار کودک شویم؟قسمت دوم ؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *