چگونه نگهدار سالمند شویم؟

با جمعیت روز افزون سالمندان و افزایش افراد سالمند و همچنین زیاد شدن مشغله های کاری فرزندانسالمند افراد زیادی به شغل نگهداری از سالمندان روی آورده اند. این چنین که از آمار و ارقام برداشت می شود در آینده ای نچندان دور تعداد افراد سالمند بیشتر هم خواهد شد. این افراد سالمند نیاز به مراقبت و نگهداری های ویژه متناسب با نوع نیازهایشان خواهند داشت که یک نگهدار سالمند در منزل باید بتواند این نیازها را شناخته و به خوبی از پس رفع و رجوع آن برآید.

در این قسمت به شما آموزش می دهیم که برای نگهدار سالمند شدن به چیزهایی نیازخواهید داشت:

  • به بیمارستان ها و یا سرای سالمندان بروید:

رفتن به مکان هایی که در آنجا از سالمندان نگهداری می کنند می تواند شما را با مسائل و چالش های دوران سالمندی آشنا کند. افرادی که اکثر ان ها دچار الزایمر شده اند و یا با بیماری های خاصی دست و پنجه نرم می کنند هر کدام نیز به مرقبت های خاص خود را دارند. با رفتن به ین مکان ها ب عمده مسائل و مشکلات دوران سالمندی اشنا خواهید شد.

  • گذراندن دوره های کار آموزی نگهداری سالمند:

مراکز مراقبت های سالمندی زیادی در شهر ها و حومه ی شهر دایر است. اگر می خواهید یک نگهدار سالمند شوید بهتر است قبل از استخدام شدن تجربه ای کافی را د راین زمینه کسب نمایید. کسب درک کافی نگهدار سالمند از مسائل مختلف مثل روانشناسی و طرز صحیح برخورد با افراد سالمند، مسائل بهداشتی، تغذیه ی مناسب در سالمندان و همینطور بیماری های رایج در این دوران با گذراندن دوره های آموزشی در مراکز نگهداری از سالمند و معاشرت با سالمندان مختلف مسیر خواهد شد.

  • تبلیغات برای نگهدار سالمند:

اگر می خواهید یک نگهدار سالمند در منزل شوید برا شاغل شدن باید در یک منزل برای مراقبت از سالمند استخدام شوید. خانواده هایی که نیاز به نگهدار سالمند دارند ترجیح می دهند که محل زندگی نگهدار سالمند زیاد دور نباشد تا بتوانند در شرایط ضروری نیز از نگهدار سالمند بهره ببرند. شما می توانید در محل و یا مسجد و مکان های عمومی اعلام کنید که یک نگهدار سالمند هستید. می توانید از خواهد و برادر خود بخواهید تا در مدرسه و به دوستان خود این موضوع را اطلاع دهند. اگر از طریق این روش نتوانستید موفق باشید با چاپ و یا نوشتن چندین اعلامیه خود را افراد محل معرفی کنید.

 

  • قبل از نگهدار سالمند شدن این سوالات را از خود بپرسید:

ایا طاقت دیدن سالمندان بیمار را دارید؟

آیا می توانید به خوبی از سالمندان بیمار مراقبت کنید؟به آنها غذا بدهید و آن ها را به حمام ببرید؟

آیا از نحوه ی برخورد با سالمندان آشنیی دارید؟

فرد صبور و مهربانی می باشید؟

از گذراندن وقت با افراد سالمند لذت می برید؟

آیا آموزش های کمک های اولیه را دیده اید؟

از لحاظ جسمی توانایی رسیدگی به سالمندان را دارید؟

listen-to-your-elders
نگهدار سالمند

 

مطالب مرتبط:

معرفی شغل نگهداری از سالمند
مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر

نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
سالمندانی که نگهدار نمی خواهند

وظایف نگهدار سالمند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *