چگونه از سالمندان مراقبت کنیم؟

مهمترین بخش از نگهداری از سالمندان این است که ان ها را دوست بداریم و سالمندان را فعال نگه داریم.روش های مختلفی برای نگهداری از سالمندان وجود دارد که در تمامی آن روش ها الویت اول حفظ سلامت جسمی و روانی سالمند می باشد. شما درصورتی که مشغله های زیادی نداشته باشید می توانید خودتان به مراقبت از سالمند در منزل بپردازیدودر غیر این صورت می توانید یک پرستا سالمند استخدام کرده و یا سالمند را مراکز مراقبت از سالمند ببرید.نگهدار سالمند،مرکز مراقبت از سالمند،نگهداری از سالمند بیمار،

1-مراقبت های فیزیکی برای سالمندان:

خطرات احتمالی که ممکن است برای سالمند در منزل رخ دهد را از قبل پیش بینی کنید.شماره موبایل خود و اورژانس را بر روی تلفن منزل ذخیره کنید تا سالمند بتواند براحتی با شما تماس بگیرد. از سالمند بخواهید که موبایل را در همه جای منزل با خود بهمراه داشته باشد.مراقب سالمند،استخدام نگهدارسالمند در تهران،استخدام نگهدارسالمند،

از هر عاملی که سبب زمین خوردن سالمند می شود جلوگیری کید. زمین خوردن سالمند معمولا بر روی سطوح لیز مانند حمام و یا سرامیک ها رخ می دهد. در حمام و سرویس بهداشتی میله های مخصوصی را برای جلوگیری از زمین خوردن سالمند نصب کنید.داروهای سالمند را در محلی در دسترس سالمند قرار دهید تا برای جستجوی آن بزحمت نیوفتند. در منزل سالمند خود یک دستگاه تشخیص دود قرار دهید تا در صورت اتش سوزی ان را به اتش نشان محل اطلاع دهد.

مطلب بیشتر:پیشگیری از زمین گیر شدن سالمند با خود مراقبتی

2- سالمند را فعال نگاه دارید:

تشویق کردن سالمندان به ورزش و فعالیت سبب می شود که آن ها از بسیاری از بیماری های دوران سالمندی مصون بمانند.ورزش کردن می تواند سلامتی را به کسانی که برای سال ها بی تحرک بوده اند هدیه کند.توصیه می شود که سالمند هر روز نیم ساعت ورزش با شدت متوسط انجام دهند. این ورزش ها می تواند شامل شنا پیاده روی و دوچرخه سواری باشد.تمرینات انعطاف پذیری متل یوگا و کشش نیز هر روز 10 دقیقه موثر خواهد بود.

3-نگه داشتن سالمند در سلامت روانی و جسمانی:

اگر سالمند دچار درد می باشد و علائمی مشکوک به بیماری در سالمند دیده می شود حتما او را به پزشک نشان دهید. هر چی بیماری در سالمند بیشتر شود بهبود سالمند نیست سختر خواهد شد. پس بهتر است که سالمند تحت نظر یک پزشک بوده و هراز چند گاهی  خود را به دکتر نشان دهد. نشانه های بیماری های خفته می تواند ضعف، عدم تعادل و فراموشی باشد.

سلامت روان سالمندان اغلب نادیده گرفته می شود. اما بخش مهمی از سلامت یک سالمند می باشد. نشانه ای افسردگی در سالمندان اغلب عدم علاقه، بی میلی، احساسات عمیق از اندوه و خشم می باشد.پس همیشه سلامت جسمانی و روانی سالمند را مورد بررسی قرار دهید.
مطلب بیشتر:جلوگیری از احساس تنهایی سالمند

4- از عوارض جانبی دارو ها اگاه باشید:

برخی سالمندان بدلیل مصرف مقدار زیادی دارو دچار اختلالات مختلفی می شوند. بهتر این است که از این اختلالات آگاه بوده و درباره ی آن با یک دارو ساز و یا پزشک معالج بیشتر صحبت کنید.
مطلب بیشتر:بیماری های دوران سالمندی

5- از آن ها بخواهید کمتر رانندگی کنند:

اینکه از سالمندان بخواهید که دیگر رانندگی نکنند ممکن است باعث رنجش آن ها شودو  فکر کنند که شما می خواهید استقلال را از آن ها بگیرید. برای اینکه سالمند تصور نکند که خواسته ی شما بخاطر کم کردن استقلال سالمند می باشد از او بخواهید که با وسایل عمومی حمل و نقل کنند و یا از دوچرخه استفاده کنند.

6- درباره ی کلاه بردارها با سالمندان صحبت کنید:

سالمندانی که اداره ی امور مالی خود را در اختیار دارند طعمه ی های خوبی برای کلاهبرداران بشمار می روند.در باره ی کلاه بردارهای و ترفندهای تازه ای که دارند با سالمندان بحث کنید و از آن ها بخواهید قبل از انجام کاری با شما مشورت کنند.

7- طرز پخت غذاهای سالم را برای سالمندان آموزش ببنید:

گاهی برخی سالمندان به دلیل مشکلات روانی که دارند میل خود را به خوردن غذا از دست داده اند. ایده ی پخت غذاهای جدید و در عین حال سالم می تواند سالمندان را به خوردن غذا بیشتر ترغیب نمیاد.

8- یک نگهدار سالمند خانگی را برای کمک به سالمند در نظر بگیرید:

گاهی سالمندان برای انجام برخی امور منزل به یک نگهدار موقت نیاز دارند. نگهدار سالمند موقت می تواند والدین شما را به حمام ببرید، برای او غذا درست کند و یا او را به دکتر ببرد. داشتن یک نگهدارسالمند که د ربرخی از امور به سالمند شما کمک کند می توان به حفظ استقلال سالمند نیز کمک رساند.
مطلب بیشتر:خصوصیات نگهدار سالمند خوب

9- یک مرکز مراقبت از سالمند را در نظر بگیرید:

اگر سالمند شما دچار وضعیتی است که یک نگهدار سالمند در منزل نمی تواند به خوبی از او مراقبت کند و یا شما نمی توانید از پس هزینه های استخدام نگهدار سالمند برآیید.خانه ی سالمندان و مراکز مراقبت از سالمند می تواند بهترین گزینه باشد.خانه ی سالمندان با دارا بودن پرسنل نگهداری و پزشکی متخصص می توانند بصورت 24 ساعته از سالمند شما مراقبت نمایند. با انجام اینکار نباید احساس شرم و یا گناه داشته باشد زیرا خانه دیگر برای سالمند شما امن نیست و این اصلا تقصیر شما نخواهد بود.

نگهدار سالمند
نگهداری از سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
مراقبت از سالمند در منزل
چگونه سالمندان را به حمام ببریم؟

فرزندان بدانند چگونه از والدین سالمند نگهداری کنند

اشتباهات رایج در نگهداری از سالمند
سوالات مهم در مصاحبه با نگهدار سالمند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *