نگهداری ازکودک یکی از راه های کسب درآمد جذاب و دوست داشتنی است که با شغل های دیگر متفاوت می باشد. با این حال نگهداری از یک کودک یا نگهداری از نوزاد مسئولیت هایی به دنبال دارد که باید بخوبی آن ها را بدانید تا بتوانید به یک نگهدار کودک شگفت انگیز تبدیل شوید:

بنویسید یا به یاد داشته باشید:

تمام شماره های اضطراری: پلیس محلی، اداره آتش نشانی و دفتر دکتر کودک.

در صورتی که این شماره ها را نمی دانید باید شماره اورژانس عمومی را در صورت لزوم شماره گیری کنید. گذراندن دوره کمک های اولیه در شرایط اضطراری قطعا به شما کمک می کند.

چیزهایی که باید دنبال کنید:

تمام دستورالعمل های والدین، مانند زمانی که کودک قرار است در رختخواب قرار بگیرد، رژیم غذایی که کودک دنبال می کند، چیزهایی که در خانه و یا خارج از منزل مجاز است. فراموش نکنید که باید تمام قوانین خانواده را به خوبی دنبال کنید. این قوانین می تواند شامل  مدت زمان تماشای تلویزیون، بازی با کامپیوتر، صحبت کردن با تلفن و… باشد.

کارهایی که باید انجام دهید:

سوال کردن از والدین را فراموش نکیند. هر قدر هم که در زمینه ی نگهداری از کودک مهارت دارید باید بدانید که کودکان با یکدیگر متفاوت هستند…به خصوص وقتی که کودک نو پا یا کوچکتر است. اگر از چیزی اطمینان ندارید از والدین درباره ی آن سوال کنید.

به والدین بفهمانید که فردی بالغ و مسئولیت پذیری هستید که می توانید مراقب خوبی برای کودکان باشید.

آگاه باشید که کودکان ممکن است شما را در موقعیت هایی قرار دهند که برای شما ترسناک یا بسیار ناراحت کننده باشند. بهتر است کودک را مانند عضوی از خانواده ی خود دانسته و بهترین رفتار را با او داشته باشید.

هنگامی که به خانه کودک می روید تمام درها و پنجره هایی که نمی خواهید کودک در آن وارد شود، ببندید. به اطراف نگاه کنید و تمام لوازمی که برای کودک خطر آفرین هستند را از میان بردارید.

برخی کودکان به راحتی با شما کنار می آیند و برخی دیگر نیاز به زمان دارند تا شما را در منزل بپذیرند. هر کودک با دیگری متفاوت است. برای نزدیک شدن به کودک نیاز به کمک والدین نیز خواهید داشت.

برخی فعالیت های سرگرم کننده را آماده کنید، اکثر کودکان علاقه ی زیادی به کاردستی دارند. اگر کودک از وقت گذراندن باشما لذت ببرد بهتر شما را می پذیرد.

کارهایی که نباید انجام دهید:

دعوت کردن از دوستان یا آشنایان را به منزل فراموش کنید. به یاد داشته باشید این خانه شما نیست و علاوه بر این، در نظر داشته باشید که در محل کار هستید، بنابراین در مورد آن حرفه ای عمل کنید.

تلفن را برای صحبت با دوستان خود اشغال نکنید، از تلفن خانواده فقط برای موارد اضطراری استفاده کنید.

غذاهای آلرژی را بشناسید و از دادن آن ها به کودک خودداری کنید.مگر اینکه از قبل با والدین هماهنگی های لازم را انجام داده باشید.

بچه ها را به تنهایی به حمام نفرسید.

هنگامی که آنها به رختخواب می روند، آنها را به صورت دوره ای بررسی کنید.

منزل را با شرایط نابسامان و به هم ریخته به والدین تحویل ندهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!