چگونه سالمندان را به حمام ببریم؟

  • به آن ها انگیزه ای برای تمیز شدن بدهید:

سالمندان معمولا به خاطر آنکه زیاد در اجتماع حاضر نمی شوند میلی به حمام کردن ندارند. شما می توانید سالمندان را تشویق به حمام کردن کنید و یک انگیزه در آن ها فراهم کنید.مرا

شما می توانید برای سالمندان در تقویمشان روزهایی را برای رفتن به سینما، پارک، دیدار اقوام و یا رفتن به خانه ی فرزندان مشخص کنید و آن ها قبل از رفتن به آنجا تشویق به حمام رفتن کنید.

  • به آن ها پیشنهاد دهید که در حمام کردن کمکشان کنید:

حتی اگر سالمند ترجیح می دهد که خود به تنهایی کارهای شخصی خود را انجام دهد شما نیز برروی کارهای او برای حفظ ایمنی سالمند در حمام نظارت داشته باشد. مطمئن شوید که سالمند خود می تواند از پس شستشوی خود برآید و مشکلی در حمام برای خود ایجاد نمی کند.

  • در رابطه با زمان حمام رفتن از او سوال کنید:

اگر سالمند شما زیاد میلی به حمام رفتن از خود نشان نمی دهد بهتر است نحوه ی درخواست خود را برای حمام کردن سالمند تغییر دهید. مثلا به جای آنکه به سالمند بگویید حمام می رود یا خیر؟ از او بپرسید مایل است چه زمانی به حمام برود.یا مثلا به او بگویید می خواهد خود به تنهایی به حمام برود و یا شما نیز به او کمک کنید؟

  • یک نگهدار سالمند استخدام کنید:

اگر سالمند نمی تواند خود به تنهایی به حمام برود و یا تمایلی به حمام رفتن با اعضای خانواده ی خود برود یک نگهدار سالمند می تواند به او در این امر کمک کند..این خدمات به صورت گسترده ای در سطح شهر گسترش یافته است. شما با جستجو در اینترنت و یا یافتن یک مرکز خدمات نگهداری از سالمند از آن ها بخواهید برای دو بار در هفته و در زمان های تعیین شده به منزل شما یک نگهدار اعزام کنند.

ایده ی کمک گرفتن از یک فرد غریبه برای شستشو سالمند کمی نگران کننده است. پس مطمئن شوید که فرد در کار خود کاملا حرفه ای است.

  • استحمام سالمند را به طور منظم انجام دهید:

روز های مشخصی را برای حمام کردن سالمند خود در تقویم مشخص کنید تا برای سالمند بصورت یک برنامه درآید و بدان رفتن به حمام برای او اجتناب ناپذیر است و نمی تواند از زیر بار آن شونه خالی کند.

 

حفظ ایمنی در حمام برای سالمند:

  • یک میله در حمام برای سالمند نصب کنید:

این ایده می تواند برای سالمند خیلی مفید باشد تا در هنگام ایستادن آن را بگیرد و تعادل خود را حفظ کند . این میله می تواند در شرایط ضروری به سالمند برای جلوگیری از لیز خوردن در حمام کمک کنید..

  • یک صندلی مخصوص برای سالمند تهیه کنید:

استفاده از یک صندلی که برای سالمند راحت باشد و از لیز خوردن سالمند و خستگی سالمند در حمام جلوگیری کند می تواند مفید باشد.

  • دوش دستی در حمام نصب کنید:

نصب یک دوش دستی به سالمند کمک می کند در حین نشستن بر روی صندلی به راحتی به شستشو ی خود بپردازد.

 

نگهدار سالمند
نگهداری از سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *