نگهداری و مراقبت سالمند در منزل

اهمیت دوران سالمندی سالم و پرتوان را نمی‌توان نادیده گرفت؛ در نتیجه، نقش پرستاران در مراقبت از سالمندان حیاتی است. این خدمات حیاتی نیازمند سطح بالایی از حساسیت، آگاهی و پذیرش برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن است. مراقبت از سالمندان نشان‌ دهنده تلاقی بهترین عملکرد بالینی و مراقبت اجتماعی است. با تمرین پرستاری آگاهانه می‌توان به مراقبت پایدار از سالمندان دست یافت.

 

ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا عزیزان شما کیفیت زندگی بهتری در کنار خانواده تجربه کنند و این تجربه بدون شک در مقایسه با نگهداری سالمندان گرامی  شما در خانه سالمندان، بهتر خواهد بود.

 

اکثر خانواده‌ها به این موضوع که پرستاری از سالمندان باید در خانه خود آن فرد انجام شود، توجهی ندارند تا اینکه یک اتفاق ناگوار؛ مانند زمین خوردن، سکته مغزی یا برخی از آسیب‌های جدی دیگری برای فرد سالمند رخ می‌دهد. 

اگر والدین سالمندتان به دلیل کهولت سن نیاز به مراقبت و نگهداری دارند؛ ولی مشغله‌های فراوان، فرصت این کار را از شما گرفته‌است و نمی‌توانید به پرستاری از آن‌ها بپردازید، می‌توانید از پرستار سالمند استفاده کنید؛ زیرا پرستار سالمند شخصی است که مسئولیت مراقبت از سالمندان در خانه را بر عهده دارد و از رخ دادن اتفاقات ناگوار برای سالمند شما جلوگیری می‌کند.

قیمت نگهدار سالمند در منزل

برای تعیین قیمت نگهدار سالمند باید به خوبی وضعیت سالمند شما و خواسته ی شما از نگهدار سالمند مشخص شود. ممکن است شما مازاد بر وظیفه ی سالمند خواسته ی دیگری نیز از او داشته باشید که این موضوع باعث افزایش قیمت نگهدار سالمند در منزل خواهد شد.

 

جهت آشنایی بیشتر با قیمت گذاری، لطفا به این نکات توجه کنید:

  • چه مقدار زمانی نیاز به استخدام پرستار دارید؟ (بر اساس ساعت - مثلا 2 ساعت یا 10 ساعت در روز)
  • آیا نیاز به مراقبت شبانه روزی دارید؟
  • آیا سالمند عزیز شما بیمار است و نیاز به مراقبت ویژه دارد؟ (هر نوع تزریق، تعویض پوشک، نگهداری پزشکی و غیره...)
  • آیا سالمند گرامی شما عارضه های فراموشی مثل آلزایمر دارد؟
  • نیاز به پرستار آقا یا بانو برای سالمند خود دارید؟
_

وظایف پرستار سالمند

_

انجام کارهای روزانه

خریدهای خارج از منزل

مراقبت غذایی و دارویی

انجام امور اداری سالمند

پرستار سالمند بایستی در حفظ و ارتقاء سلامتی، پيشگيري از بيماری ها، بهبود كيفيت زندگی و وضعيت فعاليتی سالمند کمک نماید. حفظ استقلال سالمند یکی از پراهمیت ترین نکاتی است که باید در طول دوره‌ی مراقبت از سالمند رعایت گردد.

احترام به تصمیمات سالمند کلید آرامش خاطر در راستای بهبود وضعیت سلامتی سالمند در حین نگهداری سالمند می باشد. نحوه ی مراقبت ونگهداری از سالمند و نوع خدمات مراقبت در منزل تاثیر مستقیم و چشم گیری بر سلامت جسمی و روانی سالمند شما خواهد داشت. ‌ممکن است در صورت نیاز مراقب سالمند گرامی شما، روش‌های حمایتی را به ساکنین و دیگر اعضای منزل آموزش دهد.

نگهدار سالمند با تجربه با ارتباط برقرار کردن با سالمند، بررسی وضعیت جسمی و روحی سالمند و آگاه بودن از نوع خدمات مناسب برای سالمند تمامی راه ها را برای ورود بیماری های جدید می بندد. استرس رابطه ی کاملا مستقیمی با عملکرد مغز، جسم، فشار خون و حافظه ی سالمند دارد. نگهدار سالمند صبور، مهربان و باتجربه هیچ گونه استرسی به سالمند عزیز وارد نکرده و در بهبود وضعیت جسمی سالمند نقش مهمی را ایفا می کند.

 

استخدام نگهدار سالمند در تهران

مرکز نگهداری از سالمندان "مه چهرگان" واقع در مرکز تهران، با آموزش عملی و علمی به پرستاران خود، آن ها را آماده‌ی خدمت رسانی و مراقبت از سالمندان شما می نمایند.

شما در هر منطقه از مناطق اصلی تهران می توانید پرستار مورد نیاز خود را نسبت به شرایط انتخاب نمایید.

چه سالمندانی نیاز به مراقبت دارند؟

خدمات مراقبت از سالمندان در منزل بسته به نیاز سالمند می باشند. همگی سالمندان نیاز به نگهدار نمی باشند و در عین حال برخی از سالمندان نیاز به خدمات نگهداری تخصصی از سالمند می باشند. 

گاهی سالمندان در فعالیت های  مختلف زندگی دچار ناتوانی می شوند مثل استحمام، پخت غذا، میل کردن غذا، نظافت، مصرف داروها، یادآوری برخی موضوعات و... در این هنگام بسیاری از سالمندان عزیز در زندگی با سختی های بسیاری دست و پننجه نرم می کنند که در این صورت آن ها می توانند با استخدام یک نگهدار مجرب مانند همیشه به زندگی خود در آسایش و ارامش ادامه دهند.

_

سوالات همراهان گرامی ما

ممکن است این سوالات برای شما هم پیش آمده باشد.

_
چه مناطقی از تهران را پوشش می دهید؟

کلیه مناطق 22 گانه تهران قابلیت ارسال پرستار سالمند دارند. در صورتی که در مناطق حومه تهران هستید، طی تماس تلفنی اعلام بفرمایید.

آیا شما یک مرکز ثبت شده و دارای مجوز هستید؟

بله، کلیه خدمات پرستاری و نگهداری سالمند ما تحت عنوان شرکت "مژده مه چهرگان" به شماره ثبت 526605 می باشد.

آیا لیست قیمت خدمات شما مشخص است؟

بله، شما می توانید جدید ترین لیست را در صفحه قیمت نگهداری سالمند مشاهده نمایید.

نگهداری از سالمند در منزل بهتر است یا خانه سالمندان؟

سالمند عزیز شما در منزل احساس بهتری دارد و بدون شک نسبت به خانه سالمندان گزینه بسیار بهتری است.

اگر از پرستار مشخص شده رضایت نداشتیم چه کاری باید انجام دهیم؟

پرستاران "مه چهرگان" با شرایط خاص و پیچیده انتخاب می شوند. اما در نهایت هدف اصلی ما رضایت مشتری است و در صورت نیاز می توانید درخواست تغییر پرستار سالمند را بفرمایید.