پرستار و مراقب کودک در منزل

نگهداری و مراقبت از کودک توسط والدین امری بسیار حساس می باشد که نیاز به دقت و توجه بسیار دارد. پدر و مادرها همیشه دوست دارند به نحو احسنت از کودکان خود مراقبت کنند و آن ها را از لحاظ روانی و جسمانی تامین نمایند. سوالی که بیشتر ذهن والدین را به خود مشغول کرده است این است که چگونه این وظیفه ی خطیر را به بهترین شکل انجام دهند و نگهداری صحیح از کودک نیازمند رعایت چه نکاتی می باشد؟

images
نگهدار کودک

نگهداری کودک شامل هر چیزی که کودک شما به آن نیازمند است می باشد.مثل تعلیم و تربیت، تغذیه مناسب کودک فعالیت های جسمانی،پروش ذهن کودک،بهداشت کودک و خواب آن ها می باشد.اگر به هر کدام از مایحتاج دوران کودکی رسیدگی نشود مشکلات جبران ناپذیری در اینده کودک شما را تهدید خواهد کرد.

برخی کودکان به راحتی نمی توانند با پرستار کودک کنار بیایند و آن ها را در زندگی قبول کنند. ما در این قسمت راه کارهایی به  شما پیشنهاد می کنیم که با شما و کودکان کودک کمک می کند تا بهتر با نگهدار کودک خود کنار بیایید.مراقبت از کودک،نگهداری از کودک

دلیل اضطراب کودک هنگام جدایی از والدین این است که او احساس می کند والدین قرار است برای همیشه او را تنها بگذارند. اگر در ابتدا به طور صحیح نگهدار کودک را با فرزند خود آشنا نکنید ممکن است کودک هیچگاه با نگهدار خود احساس راحتی نکند. پس قبل آنکه کودک خود را در اختیار پرستار قرار دهید و آن ها ار تنها بگذارید بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید.

چه کودکانی نیاز به نگهدار دارند؟

والدینی که برای اولین بار کودکی به جمع آن ها اضافه شده است بدلیل کم تجربگی ممکن است نتوانند به خوبی از پس رفع نیاز های کودکان برآیند. آنها می توانند با استخدام نگهدار کودک تمامی امور در نگهداری از کودک را از او یاد گرفته و با آسایش این امر مهم را به بهترین شکل به انجام رساند.

والدین دیگری نیز هستند که صاحب بیش از یک فرزند می باشند و نگهداری از کودکان برای آن ها دشوار می باشند. معمولا پدران و مادرانی که از پس نگهداری چندین کودک بر نمی آیند با استخدام نگهدار کودک در آرامش بهتری به کودکان خود رسیدگی می کنند.
والدینی که هر دو دارای شغل می باشند و برای نگهداری از کودک خود دچار چالش می باشند می توانند با سپردن کودکان خود به یک نگهدارکودک مجرب و مطمئن  که درک صحیحی از کودکان و ارتباط با آن ها دارند بستر مناسبی را برای رشد ذهنی و جسمی کودک دلبند خود فراهم نمایند.

وظایف نگهدار کودک:

نگهداری از کودک که باید با بکارگیری روش های نوین در تربیت و حفظ نگهداری از کودک انجام گیرد. زیرا شیوه ی درست تربیت آن ها تاثیر بسزایی در رشد ذهنی و جسمی کودکان خواهد داشت. در این قسمت به بارزترین نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین رفتارهای صحیح نگهدار کودک می پردازیم.نگهداری از کودک مریض،استخدام نگهدار کودک در تهران

هنگامی که کودک نوزادی خود را پشت سر می گذارد و شروع به غذاخوردن می کند توجه به تغذیه کودک توسط نگهدار بسیار مهم است. رژیم غذایی کودک باید متعادل و متنوع باشد و مواد غذایی لازم برای رشد ذهنی و فکری او مهیاشود.

میکروب ها و باکتری ها همواره کودک را تهدید می نمایند. بنابراین رعایت بهداشت کودک از سوی نگهدار کودک باید مورد توجه ویژه ای قرا گیرد.نگهداری از کودک در منزل،استخدام نگهدار کودک 24 ساعته

تمامی کودکان کنجکاو و پرجنب و جوش می باشند و خطرارت زیادی در منزل آن ها را تهدید می کند. وظیفه ی نگهدار کودک این است که محیط خانه را برای کودک کاملا امن نماید.

بچها همیشه مشغول بازی و سرگرمی می باشند.یک نگهدار کودک باید با انجام باری های مخصوص رده ی سنی اوآشنا بوده و رشد و تقویت ذهنی کودک را در بازیها اولویت خود قرار دهد.

هنگام که کودک صحبت های اطرافیان را درک می کند ابتدای تعلیم و آموزش به او می باشد. نگهدار کودک با دانش و مهارت هایی که قبلا آموخته است باید بتواند به طور صحیح باید ها و نباید ها را به کودک آموزش دهد.

 

مراحل قبل از استخدام نگهدار کودک:

قبل از آنکهنگهدار را استخدام کنید بهتر است مهمترین ویژگی های نگهدارکودک را خوب بشناسید و درباره ی نگهدار با کودک خود صحبت نمایید و با او درباره ی کار هایی که نگهدار قرار است انجان دهد صحبت نمایید. اگر به طور ناگهانی نگهدار را با کودک روبه رو کرده و آن ها تنها بگذارید به احتمال قوی کودک شما دچار ترس و اضطراب زیادی خواهد شد و این ترس در او برای مدت ها خواهد ماند.برای آنکه کودک نگهدار را بهتر بپذیرد مثلا به او بگویید که نگهدار کودک برای او استخدام کرده اید و او قرار است هنگامی که شما سرکار هستید از او مراقبت می کند.سعی کنید نظر کودک را در باره ی آنکه دوست دارد نگهدار با اون چه کار هایی را انجام دهد و یا اینکه مشکلی ندارد که  یکنگهدار کودک مهربان با او بازی کند و برایش قصه بخواند و یا او را به خرید و پارک ببرد .پرسیدن این سوالات باعث می شود کودک شما احساس خوبی نسبت بهنگهدار پیدا نماید و شما به راحتی بتوانید یک نگهدار استخدام کنید

مدت زمان مناسب استخدام نگهدار کودک:

سعی کنید نگهدار را برای زمانی استخدام کنید که در خانه هستید و حداقل به مدت نیم ساعت و این فرصت را به کودکتان بدهید که قبل از ترک شما از خانه با نگهدار خود را وفق دهد و با او در تعامل باشد.این باعث می شودکه کودک بداند نگهدار مورد اطمینان و تائید شما است و بهتر به نگهدار خود اعتماد می کند.

دادن برنامه ی روزانه به نگهدار کودک:

شما می توانید با تهیه ی یک لیست از کارهای روزانه ای که فرزندتان انجام می داد سبب شوید که کار های روزانه ی کودک مثل سابق انجام شود.شما می توانید این لیست را در اختیار نگهدار کودک خود قرار دهید.کودک وقتی ببیند همه چیز مثل سابق است و تغییری در زندگی او با استخدام نگهدار رخ نداده اطمینان و آسایش بهتری را با نگهدار خود تجربه خواهد کرداین لیست باید شامل همه کارهای روزانه کودک شما باشد مانند زمان دوش کودک، داستان های مورد علاقه ای که هنگام خواب گوش میدهد و تمام کارهای دیگر.

شما باید علایق  کودکان را نیز برای نگهدار لیست کنید مثل خوراکی های مورد علاقه اش و مکان اسباب بازی ها یا کارتن هایی که در روز های قبل آن ها را مشاهده می کرد. نگهدار را با مکان خانه آشنا کنید و نحوه ی کار با وسایل مورد نیازش مثل تلوزیون یا اسباب بازی های برقی کودک را به او آموزش دهید.

تلفن ها را در اختیار کودک و نگهدار قرار دهید:

حتی اگر نگهدار شمار های شما را در اختیار داشت باز هم می توانید در مقابل کودک تلفن ها را به نگهدار بدهید و اطمینان را به کودک خود بدهید که در صورت بروز هرگونه شرایط ضروری نگهدار شما را در اطلاع خواهد گذاشت.

اگر نگهدار کودک از نظر شما توانایی لازم را برای مراقبت از کودک و یا نگهداری از نوزاد شما دارد می تواند مانند سابق به کار خود ادامه دهد.در ابتدا اگر کودک شما بخوبی با نگهدار خود کنارنیامد می توانید با زمان گذاشتن و انجام کار های ذکر شده این اطمینان را حاصل نمایید ک کودکتان در خانه لحظات خوبی را با نگهدار خود سپری می کند.نگهداری از کودک در منزل،استخدام نگهدار کودک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *