بیماری قلبی از بیماری های خطرناک در دوران سالمندی می باشد. نگهداری از سالمندانی که قصد روزه گرفتن دارند و با بیماری قلبی مواجه هستند کمی نیاز به احتیاط بیشتری دارد. گرفتن روزه سالمندان برای آنها از لحاظ روحی مفید خواهد بود. اما سالمندان با بیماری قلبی نیز می توانند روزه بگیرند؟ روزه برای سالمندان با بیماری قلبی مضر نیست؟ نکات مهم برای روزه گرفتن سالمندان با بیماری قلبی چیست؟ بهترین سحری و افطار برای سالمندان روزه دار با بیماری قلبی چیست؟ در این بخش به این سوالات شما عزیزان پسخ داده می شود.نگهداری سالمند
نگهداری از سالمند، نگهداری از سالمند در منزل، نگهدار سالمند در منزل، نگهدار سالمند تهران، نگهداری از سالمند تهران، نگهدار سالمند در منزل تهران، نگهداری از سالمند در منزل تهران، مراقب سالمند، مراقبت از سالمند، مراقب سالمند در منزل،

 

ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان باتوجه به سئوالات متعددی که در بیمارستان ها و کلینیک ها و مطب ها از سوی سالمندان عزیز با بیماری قلبی که راجب به روه داری مطرح میشود بصورت خلاصه نکات مهم و کاربردی که بیشتر اساتید و متخصصین قلب توصیه می نمایند جهت اطلاع بیماران عزیز معروض می دارم.

روزه داری جدای از اینکه یک فریضه دینی است دارای اثرات بسیار مفیدی در تغییر رفتار های اجتماعی و کاهش پرخاشگری و افزایش آرامش روحی و روانی افراددارد بطورخاص می تواند باکنترل ریسک فاکتورهای متعدد قلبی درپیشگیری از بیماریهای قلبی مفید باشد و اینکه درمورد روزه داری دربیماران قلبی به هیچ عنوان نمی توان در همه ی سالمندان نسخه واحدی تجویز کرد .

مركز نگهداري سالمند بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالعه کنید!  پیشگیری از زمین گیر شدن سالمند با خودمراقبتی

تنها با مشورت با پزشک معالج خود هر بیماری می تواند در مورد روزه داری تصمیم گیری کند .دربیماران قلبی خفیف و کنترل شده می تواند به تخفیف و کنترل بیشتر بیماری قلبی کمک کند . ترک سیگار و کاهش مصرف غذاهای پرکالری و پرچربی و حجیم و نفاخ و آرامش روحی و روانی میتواند دربیماران قلبی بسیار مفید خواهدبود.نگهداری از سالمند، نگهداری از سالمند در منزل، نگهدار سالمند در منزل، نگهدار سالمند تهران، نگهداری از سالمند تهران، نگهدار سالمند در منزل تهران، نگهداری از سالمند در منزل تهران، مراقب سالمند، مراقبت از سالمند، مراقب سالمند در منزل،

در بسیاری از بیماران قلبی مثل بیماران مبتلا به چربی خون دیابت تیپ 2 – چاقی – پرفشاری خون خفیف و متوسط بیماران سیگاری روزه داری می تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد به شرطی که در موقع افطار و سحری از پرخوری و مصرف مفرط مواد قندی و غذاهای پر چرب و سنگین اجتناب نمایند و بجای کاهش وزن دچار چاقی و افزایش وزن نشوند .بیماران قلبی باید درموقع افطاری غذای سبک و کم چرب و ترجیحا با فاصله مصرف کنند .نکات مهمی که دررابطه با بیماران قلبی و روزه داری می توان ذکر کرد:

درهمه بیماران قلبی درمورد روزه داری نمیتوان نسخه واحد و پروتکل یکسانی تجویز کرد و چنین پروتکلی نیز وجود ندارد .درهربیماری بسته به نوع و شدت بیماری و وجود علایم قلبی و نوع دارو و دوز داروی مصرفی باید سالمند با پزشک معالج مشورت نماید. دربیماران قلبی و عروقی خفیف و کنترل شده با درمان دارویی و بدون علامت قبل از ماه رمضان روزه داری هیچ منع قلبی ندارد .فقط تنظیم دوز داروهای قلبی باید بصورت دقیق تنظیم شود.
دربیمارانی که میزان داروهای مصرفی بیش از چند بار درطول شبانه روز می باشد یا اینکه داروهای متعدد قلبی مصرف می کنند نباید روزه بگیرند.بیماران قلبی مبتلا که بیماری متوسط یا شدید قلبی دارند که با دارو های متعدد قلبی کنترل شده است نباید روزه بگیرند .
بیمارانی که بیماری متوسط قلبی بدون علامت و کنترل شده ای دارند و اصرار به روزه داری دارند می توان با تنظیم داروهای قلبی بصورت آزمایشی چند روز روزه داری را امتحان کنند و درصورت تشدید علائم بیماری از ادامه روز ه داری اجتناب نمایند .

مطالعه کنید!  دلیل ریزش اشک سالمندان

بیماران قلبی که مستعد تغییر ات سریع در حجم خون یا کم آبی یا عدم تعادل آب و الکترولیت هستد مثل نارسایی شدید قلبی یا بیماری قلبی همراه با نارسایی کلیه یا بیماران قلبی تحت درمان با دیورتیک (مدر )باید از روزه داری اجتناب نمایند .نگهداری از سالمند، نگهداری از سالمند در منزل، نگهدار سالمند در منزل، نگهدار سالمند تهران، نگهداری از سالمند تهران، نگهدار سالمند در منزل تهران، نگهداری از سالمند در منزل تهران، مراقب سالمند، مراقبت از سالمند، مراقب سالمند در منزل،

بیماران قلبی که بواسطه بیماری خاص ناگزیر به مصرف دوز بالای آسپرین بخصوص توام با داروهای ضد پلاکتی دیگر مثل کلوپیدوگرل یا داروی ضد انعقادی وارفارین هستند با روزه داری مستعد خونریزی گوارشی می شوند .نباید بدون مشورت با پزشک معالج روزه بگیرند.نگهداری سالمند

روزه برای این سالمندان ممنوع:

بیماران قلبی که اخیرا دچار حمله قلبی یا سکته قلبی شده اند یا جراحی بای پس کرونر یا جراحی دریچه های قلب انجام داده اند نباید روزه بگیرند .بیمارانی که اخیرا آنژیو پلاستی شده اند و باید داروهای ضد پلاکت مصرف کنند یا بواسطه علائم قلبی داروهای متعدد قلبی دریافت می کنند نباید روز ه بگیرند .
بیماران با بیماری شدید دریچه ای یا بیماری همزمان چند دریچه قلب یا بیماران با تعویض دریچه مصنوعی فلزی که علامتدار بوده و با دارو های متعدد قلبی بخصوص آسپرین و وارفارین توام مصرف می کنند نباید روزه بگیرند . سالمندان مبتلا به پرفشاری خون شدید و کنترل نشده دارند یا پرفشاری خون شدید که با داروهای متعدد بخصوص دیورتیکها کنترل نسبی شده نباید روز ه بگیرند.
سالمندانی  که با سابقه لخته در ریه و لخته در عروق اندام ها بصورت حاد دارند و مصرف وارفارین با دوز اپتیمال کنترل شده است روزه داری با تغییر در متابولیسم دارو یا تغلیظ خون ممکنه سبب عود یا تشدید بیماری شود . سالمندان با نارسایی شدید قلبی که علامتدار بوده و به تغییر حجم خون یا تغییر د رتعادل آب و الکترولیت ها حساس بوده و دیورتیک و داروهای متعدد مصرف می کنند نباید روزه بگیرند.
بیمارانی که سابقه طپش قلب یا آریتمی قلبی شدید و خطرناک دارند و با داروهای ضد آریتمی تحت کنترل هستند ممکن است تغییر متابولیسم یا دوز دارو سبب عود یا تشدید بیماری شود نباید روزه بگیرند . بیماران قلبی و دیابت وابسته به به انسولین یا دیابت کنترل نشده دارند و انسولین بصورت دوزهای منقسم یا داروهای متعدد ضد دیابت مصرف می کنند نباید روزه بگیرند .
بیماران قلبی همراه بابیماری سنگ کلیه یا افزایش اوره خون نباید روزه بگیرند.

مطالعه کنید!  درمان سرفه شدید سالمند هنگام خواب

منبع:http://www.pezeshkonline.ir

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!